Žinios. Generalinė prokuratūra pranešė, kad nenustatė Europos Sąjungos sankcijų pažeidimų, susijusių su Lietuvos įmonių veikla Kryme

Su oficialiu vizitu Vokietijoje viešintis Lietuvos prezidentas šiuo metu susitinka su kanclere Angela Merkel. Prieš vizitą Gitanas Nausėda Vokietiją pavadino „viena svarbiausių Lietuvos gynybos, saugumo ir ekonominių partnerių Europoje“ bei žadėjo siekti sustiprinti prekybinius santykius. Prezidentas ketina išsakyti Lietuvos poziciją ir dėl netoli Lietuvos, Astrave Baltarusijoje statomos atominės elektrinės saugumo.

Darbą baigiantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kerštas jam už Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimą pavyko. Ramūnas Karbauskis šiandien pareiškė, kad Vyriausybėje nebuvo kito ministro, kurio srityje buvo tiek problemų.

Darbą baigiančio susisiekimo ministro informaciją apie nustatytus audito pažeidimus asfaltuojant kelius šiandien patvirtino ir Automobilių kelių direkcijos vadovas. Nustatyta, kad kai kurie projektai 2008–2017 metais galėjo būti įgyvendinami klastojant dokumentus ir naudojant prastesnes medžiagas. Kai kuriuose kelių ruožuose skaldos pagrindas pakeistas pigesnėmis medžiagomis, nėra reikalaujamo bent 25 cm šalčiui atsparaus sluoksnio arba jis pakeistas prastesniu. Kai kurios įmonės esą ištaisė savo klaidas, tačiau yra rangovų, kurie neprisiima atsakomybės už pažeidimus, atsisako taisyti defektus ir net ieško politinio užtarimo.

Valstybės saugumo departamentas sako, kad Irinos Rozovos dalyvavimas Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje ir panašiuose renginiuose yra rizika nacionaliniam saugumui. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai sako, kad ją Rusija gali išnaudoti savo tikslams, kenkiantiems Lietuvos saugumui. Pati I. Rozova sako jokių grėsmių nepajutusi, tokioje asamblėjoje dalyvauja nebe pirmą kartą.

Tapęs Seimo nariu „valstietis“ Dainius Kepenis laiku nedeklaravo apie einamas pareigas asociacijoje „Lietuvos olimpinė akademija“ ir kad yra individualios įmonės „Dainiaus Kepenio Palangos sveikatos mokykla“ savininkas. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos teigimu, politikas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus. Pats D. Kepenis aiškina esą buvo viešai pranešęs, kad sustabdo mokyklos veiklą ir pasitraukia iš visų organizacijų. Tačiau agentūrai BNS pripažino esąs kaltas, kad iki galo į viską neįsigilino.

Nesibaigia aistros dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro likimo. Druskininkų valdžios atstovai Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui įteikė apie 3 tūkst. gyventojų parašų, kuriais prašoma centrinės valdžios perimti 2 kartus Aukščiausiojo teismo nurodytą griauti dvarą visuomenės reikmėms ir leisti įrengti Čiurlionio menų mokyklą. Dėl to savivaldybė anksčiau kreipėsi ir į Vyriausybę, kuri pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą.

Lietuvos įmonės nepažeidė Europos Sąjungos sankcijų Rusijai, pareiškė Generalinė prokuratūra, nutraukdama 2 m. trukusį ikiteisminį tyrimą. Prokurorai teigia nenustatę faktinių duomenų, kad 3 neįvardijamos įmonės vykdo veiklą Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje. Esą bendrovių veiksmai buvo susiję ne su užsienio investicijomis Kryme ar Sevastopolyje, o su turėto turto išsaugojimu arba jo perkėlimu iš aneksuotos teritorijos rinkos.

Atšauktas iš atostogų Italijos senatas, susirinkęs svarstyti partijos „Lyga“ lyderio, vidaus reikalų ministro Mateo Salvinio raginimo pareikšti nepasitikėjimą vyriausybe, neskuba. Svarstymus atidėjo iki rugpjūčio 20 d. ir leis premjerui Giuseppe Conti pasisakyti dėl vyriausybę apėmusios politinės krizės.

Šiandien minima lygiai 50 metų, kai prasidėjo ilgiausia per britų pajėgų istoriją operacija, jos buvo įvestos į Šiaurės Airiją.

Rugpjūtį iitin suaktyvėja širšės ir vapsvos, nes baigiantis vasarai prasideda jų veisimosi sezonas. Agresyvūs vabzdžiai, viliojami saldžių aromatų, neretai užpuola ir žmones. Alergiškiems jų įgėlimai iitin pavojingi, gali būti mirtini.

Sportas. Lietuvos šešiolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė aštuntfinalyje baigė pasirodymą Italijos Udinės mieste vykstančiame Europos čempionate. Dvikovoje dėl teisės žaisti tarp 8 stipriausių komandų lietuviai 56:67 turėjo pripažinti Graikijos bendraamžių pranašumą.

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkėms nepavyko trečią kartą iš eilės patekti į pagrindines UEFA Čempionių lygos varžybas. Alytuje vykusio atrankos turnyro lemiamose rungtynėse šiaulietės nors ir pirmavo, bet sužaidė lygiosiomis su Albanijos čempione „Vlaznijos“ komanda. Būtent albanės po iškovoto taško tapo 4 komandų turnyro nugalėtojomis. Lietuvos čempionės užėmė 3 vietą.

Šiandien bus žaidžiamos unikalios futbolo rungtynės. UEFA Supertaurės rungtynėse Stambule susitiks 2 Anglijos klubai – Čempionų lygos nugalėtojas „Liverpool“ ir Europos lygos laimėtojas Londono „Chelsea“. Pirmą kartą istorijoje tokio lygio rungtynėms teisėjaus moteris. Tai – 25-erių prancūzė Stephanie Fappart.

Škotijos tenisininkas Andy Murrayus paskelbė, kad nedalyvaus šių metų atvirojo Jungtinių Amerikos Valstijų teniso čempionato vyrų varžybose. Į didįjį sportą po traumos bandantis sugrįžti tenisininkas tokį sprendimą priėmė po prancūzui Richardui Gasquet pralaimėto pirmojo mačo tarptautiniame turnyre Sinsinatyje.

Dopingo bumerangas ir toliau „šienauja“ Rusijos sportininkus. Įtarimai dėl praeityje vartotų draudžiamų preparatų pareikšti 5 tituluotiems sunkiaatlečiams. O tokių bylų dar gali būti daugiau nei 100.

Orai.