Žinios. Gitanas Nausėda susitinka su Angela Merkel: bus aptariami gynybos, bendradarbiavimo ir ES klausimai

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien vyksta oficialaus vizito į Vokietiją. Planuojami susitikimai su šios šalies vadovais, tarp jų ir kanclere Angela Merkel. Bus aptariami svarbiausi gynybos, Europos Sąjungos darbotvarkės ir dvišalio bendradarbiavimo ekonomikos, finansinių paslaugų bei inovacijų srityse klausimai. Per susitikimus taip pat bus kalbama apie energetinį saugumą, Europos Sąjungos kaimynystės politikos klausimais ir apie Astravo atominę elektrinę.

Šiandien Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas renkasi į neeilinį posėdį, kurio prašė komitete dirbantys opozicijos atstovai. Jie teigia, kad nerimą sukėlė Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimas birželį Sakartvele vykusioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Pasak opozicijos atstovų, ją Rusija gali išnaudoti savo tikslams, kenkiantiems Lietuvos saugumui.

Druskininkų valdžios atstovai šiandien susitinka su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, kuriam įteiks apie 3 tūkst. miesto gyventojų parašų, kuriais prašoma centrinės valdžios perimti teismo nurodymą griauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą visuomenės reikmėms. Pastate prašoma leisti įrengti Čiurlionio menų mokyklą. Aukščiausiasis Teismas liepą priėmė sprendimą, kuriuo įpareigota nugriauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą. Tačiau Druskininkų savivaldybė teigia, kad pastatas galėtų likti pakeitus jo paskirtį į negyvenamąją ir perdavus viešam naudojimui. Kritikai sako, kad taip būtų nepaisoma teismo sprendimo.

Jungtinė Karalystė ir jos kontroliuojama Šiaurės Airija šiandien mini britų karinių pajėgų įvedimo 50-metį. Būtent 1969-ųjų rugpjūčio viduryje daug metų trukusi vietos airių katalikų diskriminacija išprovokavo masines riaušes Londonderyje ir Belfaste. Nepajėgdama susidoroti su savo teisių reikalaujančiais airių nacionalistais Šiaurės Airijos junijonistų vyriausybė paprašė britų kariuomenės pagalbos. Iš pradžių airių katalikai tikėjosi, kad kariuomenė juos apgins, bet šios viltys nepasiteisino ir po poros dešimtmečių karinio valdymo Jungtinės Karalystės kariškiai tapo vienu pagrindinių airių nacionalistų taikinių. Tūkstančius gyvybių nusinešusį etninį ir religinį smurtą nutraukė tik 1998-ųjų Didžiojo penktadienio sutartis dėl bendro Šiaurės Airijos valdymo.

Rytoj sukanka lygiai 50 metų, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose, netoli Vudstoko, įvyko pirmasis masinis tuometės pasipriešinimo kultūros muzikos ir menų festivalis. Nors jo organizatoriai beveik bankrutavo, festivaliui skirtas filmas ir 3 dalių albumas padengė visus nuostolius. Beje, jauna pora albumo viršelyje tebegyvena netoli 1969-ųjų Vudstoko lauko.

Orai.