„Labas rytas, Lietuva“ I d. Europą išgąsdinę tymai: protrūkis sustabdytas, bet į ligos prevenciją negalima numoti ranka

Šią „Labas rytas, Lietuva“ pradėsime sveikinimu su... kaligrafijos diena. Jeigu Jūs gražiai rašote, verta nepamiršti šios žavios progos ir sugalvoti originalų būdą ją paminėti, o priešingu atveju – prisiminti, kad mokytis ir tobulėti niekada nėra per vėlu. Iš karto po to prisėsime apžvelgti svarbiausias ryto naujienas ir paskelbsime dienos konkursą.

Nors nuotraukų esame matę visi, daug kas nustemba, jog išlikusi autentiška pokario partizanų uniforma – didelė retenybė. Lietuvos nacionalinis ir Vytauto Didžiojo karo muziejai turi vos kelis išlikusius eksponatus. Partizanais besidomintis dizaineris Giedrius Paulauskas nusprendė uniformą atkurti. Išsamiau apie tai pasakoja jo studijoje apsilankę kolegos.

Baltijos kelio priešaušris – Roko maršai, o specialios instaliacijos, skirtos Baltijos kelio trisdešimtmečiui, užuomazgos – Gatvės muzikos dienoje. Taigi, kaip Lietuvoje devintojo dešitmečio viduryje užgimė dainuojanti revoliucija, atvedusi visas tris Baltijos šalis į nepriklausomybę, pasakoja dainininkas, visuomenės veikėjas Andrius Mamontovas, kurio sukurta daina „Laužo šviesa“ neretam asocijuojasi su taikiomis kovomis už laisvę, o Gatvės muzikos diena – su laisve išreikšti save. Dar vienas laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportažas – ir apie tai. O grįžus į studiją, kaip įprasta trečiadienį, apžvelgsime naujausias šalies knygynus jau baigiančias pasiekti knygas.

Artėjant rudeniui, ekspertai ragina nepamiršti ne tik apie gripą, bet ir dar vieną itin klastingą infekcinę ligą, kurios pavadinimą, be abejo, pastaruoju metu girdėjo kiekvienas. Tymai, kurių protrūkis jau suvaldytas, tačiau pavojus iki šiol tyko – vis dar čia pat. Laidos studijoje viešinti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė papasakos ne tik apie tai, ką reikia žinoti apie šia infekciją besitraukiant vasarai, tačiau ir patars, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint nuo jos apsisaugoti.

Kelias link sėkmės gana vingiuotas, sunkumų gali būti daugiau nei laimėjimų, tačiau yra būdų kaip išgyventi krizes. Jei planuojate įkurti nuosavą verslą – šis reportažas kaip tik Jums. Juk ne paslaptis, kad kelias į sėkmę kupinas iššūkių. Ypač pačioje pradžioje sėkmę žaibiškai keičia krizės, kurias tarsi ugniagesiui gesinti tenka „čia ir dabar“. Tai patyrė prieš ketverius metus juvelyrikos prekės ženklą sukūręs vilnietis Artūras Solovėjus. Apie jį ir papasakosime paskutiniame pirmosios „Labas rytas, Lietuva“ laidos dalies reportaže.