Žinios. Druskininkų valdininkai susitiks su Pranckiečiu: bus bandoma sustabdyti Vijūnėlės dvaro griovimą

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien vyksta oficialaus vizito į Vokietiją. Planuojami susitikimai su šios šalies vadovais, tarp jų ir kanclere Angela Merkel. Bus aptariami svarbiausi gynybos, Europos Sąjungos darbotvarkės ir dvišalio bendradarbiavimo ekonomikos, finansinių paslaugų bei inovacijų srityse klausimai. Per susitikimus taip pat bus kalbama apie energetinį saugumą, Europos Sąjungos kaimynystės politikos klausimais ir apie Astravo atominę elektrinę.

Druskininkų valdžios atstovai šiandien susitinka su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, kuriam įteiks apie 3 tūkst. miesto gyventojų parašų, kuriais prašoma centrinės valdžios perimti teismo nurodymą griauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą visuomenės reikmėms. Pastate prašoma leisti įrengti Čiurlionio menų mokyklą. Aukščiausiasis Teismas liepą priėmė sprendimą, kuriuo įpareigota nugriauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą. Tačiau Druskininkų savivaldybė teigia, kad pastatas galėtų likti pakeitus jo paskirtį į negyvenamąją ir perdavus viešam naudojimui. Kritikai sako, kad taip būtų nepaisoma teismo sprendimo.

Jungtinė Karalystė ir jos kontroliuojama Šiaurės Airija šiandien mini britų karinių pajėgų įvedimo 50-metį. Būtent 1969-ųjų rugpjūčio viduryje daug metų trukusi vietos airių katalikų diskriminacija išprovokavo masines riaušes Londonderyje ir Belfaste. Nepajėgdama susidoroti su savo teisių reikalaujančiais airių nacionalistais Šiaurės Airijos junijonistų vyriausybė paprašė britų kariuomenės pagalbos. Iš pradžių airių katalikai tikėjosi, kad kariuomenė juos apgins, bet šios viltys nepasiteisino ir po poros dešimtmečių karinio valdymo Jungtinės Karalystės kariškiai tapo vienu pagrindinių airių nacionalistų taikinių. Tūkstančius gyvybių nusinešusį etninį ir religinį smurtą nutraukė tik 1998-ųjų Didžiojo penktadienio sutartis dėl bendro Šiaurės Airijos valdymo.

Rugpjūtį itin suaktyvėja širšės ir vapsvos, nes baigiantis vasarai prasideda jų veisimosi sezonas. Agresyvūs vabzdžiai, viliojami saldžių aromatų, neretai užpuola ir žmones. Alergiškiems jų įgėlimai – itin pavojingi, gali būti mirtini.

Orai.

Sportas. Lietuvos šešiolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė aštuntfinalyje baigė pasirodymą Italijos Udinės mieste vykstančiame Europos čempionate. Dvikovoje dėl teisės žaisti tarp 8 stipriausių komandų lietuviai 56:67 turėjo pripažinti Graikijos bendraamžių pranašumą.

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkėms nepavyko trečią kartą iš eilės patekti į pagrindines UEFA Čempionių lygos varžybas. Alytuje vykusio atrankos turnyro lemiamose rungtynėse šiaulietės nors ir pirmavo, bet sužaidė lygiosiomis su Albanijos čempione „Vlaznijos“ komanda. Būtent albanės po iškovoto taško tapo 4 komandų turnyro nugalėtojomis. Lietuvos čempionės užėmė 3 vietą.

Šiandien bus žaidžiamos unikalios futbolo rungtynės. UEFA Supertaurės rungtynėse Stambule susitiks 2 Anglijos klubai – Čempionų lygos nugalėtojas „Liverpool“ ir Europos lygos laimėtojas Londono „Chelsea“. Pirmą kartą istorijoje tokio lygio rungtynėms teisėjaus moteris. Tai – 25-erių prancūzė Stephanie Fappart.

Škotijos tenisininkas Andy Murrayus paskelbė, kad nedalyvaus šių metų atvirojo Jungtinių Amerikos Valstijų teniso čempionato vyrų varžybose. Į didįjį sportą po traumos bandantis sugrįžti tenisininkas tokį sprendimą priėmė po prancūzui Richardui Gasquet pralaimėto pirmojo mačo tarptautiniame turnyre Sinsinatyje.

Dopingo bumerangas ir toliau „šienauja“ Rusijos sportininkus. Įtarimai dėl praeityje vartotų draudžiamų preparatų pareikšti 5 tituluotiems sunkiaatlečiams. O tokių bylų dar gali būti daugiau nei 100.