Žinios. Šiandien – neeilinis Seimo NSGK posėdis dėl Irinos Rozovos pažeidžiamumo

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien vyksta oficialaus vizito į Vokietiją. Planuojami susitikimai su šios šalies vadovais, tarp jų ir kanclere Angela Merkel. Bus aptariami svarbiausi gynybos, Europos Sąjungos darbotvarkės ir dvišalio bendradarbiavimo ekonomikos, finansinių paslaugų bei inovacijų srityse klausimai. Per susitikimus taip pat bus kalbama apie energetinį saugumą, Europos Sąjungos kaimynystės politikos klausimais ir apie Astravo atominę elektrinę.

Šiandien Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas renkasi į neeilinį posėdį, kurio prašė komitete dirbantys opozicijos atstovai. Jie teigia, kad nerimą sukėlė Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimas birželį Sakartvele vykusioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Pasak opozicijos atstovų, ją Rusija gali išnaudoti savo tikslams, kenkiantiems Lietuvos saugumui.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinkos kiek atsigavo po netikėto Baltųjų rūmų pareiškimo, kad atsižvelgdama į artėjantį kalėdinės prekybos sezoną JAV vyriausybė neįves žadėtų 10 proc. muitų daugeliui Kinijoje gaminamos populiarios elektronikos prekių.

Rytoj sukanka lygiai 50 m., kai JAV, netoli Vudstoko, įvyko pirmasis masinis tuometės pasipriešinimo kultūros muzikos ir menų festivalis. Nors jo organizatoriai beveik bankrutavo, festivaliui skirtas filmas ir 3 dalių albumas padengė visus nuostolius. Beje, jauna pora albumo viršelyje tebegyvena netoli 1969-ųjų Vudstoko lauko.

Orai.