Kultūros diena. Džiugi žinia istorinių romanų mylėtojams: žanro lyderė Kristina Sabaliauskaitė vakar išleido naują knygą

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Istorinio romano žanro lydere Lietuvoje literatūrologai įvardija Kristiną Sabaliauskaitę. Vakar išleistas naujasis jos romanas „Petro imperatorė“, lietuvių bajorės Martos Skowronskos, vėliau tapusios pirmąja Rusijos imperatore Jekaterina I, lūpomis pasakojantis apie Vakarų ir Rytų kultūrų sandūrą valdant Petrui I.

Toliau laidoje – kelionė į laikinąją sostinę. Vienas svarbiausių Laisvės alėjos Kaune statinių – Šventojo Arkangelo Mykolo bažnyčia – geriausiai atspindi permainingą XX a. Lietuvoje. Prieš daugiau kaip šimtą metų pastatyta šventovė buvo stačiatikių soboras, katalikų bažnyčia ir net Dailės muziejaus filialas.

Dar viena žinia. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pats darbų įkarštis. Tik šiuo metu čia vyksta ne kūrybinės repeticijos, bet intensyvūs rekonstrukcijos darbai.

Pabaigai – žinia iš užsienio. Marmuro kolonos, bokštai ir bokšteliai, Rytų šventoves primenantys stogai – tokį architektūros palikimą paveldės Rumunijos miestai ir kaimai. Čia įmantrių gyvenamųjų namų, panašių į pilis, prisistatė turtingi romai. Tūkstančiai tokių namų išdygo Rumunijos provincijoje, ne itin derėdami prie dulkinų laukų ar skurdžių miestelių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau