Žinios. Rusijos tarnybos patvirtino: po sprogimo ginklų bandymo poligone – 16 kartų normą viršijanti radiacija

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas ``````45Dainius Gaižauskas46`````` prieš daugiau nei ```53Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė54``` m. Marijampolės policijos Imuniteto skyriaus viršininko pareigų pasitraukė sulaukęs pranešimo apie jo atžvilgiu pradedamą tyrimą. Tuomet Policijos departamentą ir Generalinę prokuratūrą pasiekė pareigūnų skundai, kad D. Gaižauskas jiems taiko neteisėtą spaudimą, grasina atimti leidimus dirbti su slapta informacija, verčia išeiti darbo. LRT Tyrimų skyriui paskelbus šią informaciją, opozicijos atstovai neatmeta galimybės kreiptis į Policijos departamentą dėl paaiškinimo ir sako, kad reikėtų svarstyti apie jo tinkamumą eiti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas.

Po LRT tyrimo dėl D. Gaižausko opozicijos atstovai teigia laukiantys atsakymų valdančiųjų, kurie delegavo į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkus. Konservatorius Arvydas Anušaukas sako neišgirdęs išsamių paties parlamentaro paaiškinimų ir mano, kad komiteto vadovas turi prisiimti politinę atsakomybę. Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbaukis teigia pasitikintis D. Gaižausku.

Prezidentas ``````309Gitanas Nausėda310`````` rytoj vyks oficialaus vizito į Berlyną, kur susitiks su Vokietijos kanclere ``````333Angela Merkel334`````` ir kitais šalies pareigūnais, aptars ekonomikos, bendradarbiavimo, gynybos ir Europos klausimus. Svarbiu susitikimo akcentu taps ``````365Rusija366``````. Išskirtiniame interviu Nemirai Pumprickaitei ir LRT TELEVIZIJOS laidaiDienos temaprezidentas atskleidė, kad kol kas kontaktas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu yra menkai tikėtinas.

Artėjant rudeniui ``````419Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras420`````` primena, kad pagal vaikų skiepijimo kalendorių ```433Gitanas Nausėda434```–```435tymų protrūkis436``` m. vaikai turi būti paskiepyti prieš pradėdami lankyti mokyklą. Centro duomenimis, Lietuvoje žiemą kilęs ``````465tymų protrūkis466`````` suvaldytas, tačiau po ```473Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė474```–```475Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras476``` atvejus vis dar registruojama. Lietuvoje ir visoje Europoje prasidėjus tymų protrūkiui iki šios dienos tymais prasirgo apie 800 žmonių.

Po sprogimo Rusijos Nionoksos ginklų bandymų poligone radiacija ```533534``` km esančiame Severodvinsko mieste normą viršijo iki ```549550``` kartų, praneša Rusijos nacionalinė hidrometeorologijos tarnyba. Tarnyba sako, kad po incidento ```573Gitanas Nausėda574``` ```577Ugnė Juzėnaitė578``` jos stočių mieste fiksavo aukštesnį radiacijos lygį, bet per kelias valandas jis esą vėl nukritęs iki normalaus.

Ukrainos prezidentas ``````617Volodymyras Zelenskis618`````` nurodė supaprastinti pilietybės gavimo procedūrą dėl politinių įsitikinimų persekiojamiems Rusijos piliečiams, paprašiusiems Ukrainoje politinio prieglobsčio. Prezidento įsakymu, pilietybę supaprastinta tvarka turėtų gauti ir užsieniečiai, tarnaujantys Ukrainos kariuomenėje.

Operos legenda Placidas Domingas sulaukė kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. ```689Dovilė Rimkutė690``` moterys sako tapusios jo daryto seksualinio spaudimo aukomis. P. Domingas kaltinamas pasinaudojęs aukštomis pareigomis garsiuose teatruose ir žlugdęs jam atsakiusių moterų karjeras. Operos solistas bet kokius kaltinimus neigia.

Per klinikinius bandymus nustatyta, kad net dveji vaistai efektyviai sumažina mirštamumą nuo ebolos viruso sukeltos ligos. Tyrimus dalies finansuojantis Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinis sveikatos institutas sako, kad tailabai geros ``````809žinios810``````, siekiant sustabdyti šią pavojingą ir lengvai užkrečiamą ligą.

Ugniagesiai kovoja su miškų gaisrais Graikijos Eubojos saloje, kur evakuotas vienuolynas ir maždaug ```853854``` žmonių. Tiršti gaisro dūmai padengė ir sostinę Atėnus, esančią daugiau nei ```879880``` kilometrų. Gaisras antroje pagal dydį Graikijos saloje prasidėjo paryčiais. Pranešama, kad ugnis įsiplieskė pakelėje ir greitai išplito, kursto stiprus vėjas, sausos ir karštos oro sąlygos. Su ugnimi kovoja daugiau nei ```943944``` ugniagesių, ```947Dainius Gaižauskas948``` vandenį pilantys sraigtasparniai ir ```957Gitanas Nausėda958``` lėktuvai.

``````961Sportas962``````. Pasaulio čempionatui besirengianti ``````969Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė970`````` analizuoja klaidas padarytas Kaune ```979980```:```981982``` pralaimėtose rungtynėse su Serbija. Lietuvos komandos treneriai buvo patenkinti galimybe pažaisti įvairiais penketais ir tikisi, kad žaidimas vis gerės.

Europos čempionato aukso medalį parvežusi Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės lyderė ``````1043Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė1044`````` prisipažino, kad po traumos į sportą grįžo su didesniu noru varžytis. Ji per daug nesureikšmino savo pergalės Anglijoje vyskusiose pirmenybėse, tačiau džiaugėsi komandos pasiekimais.

Medalius Japonijoje vykusio pasaulio jaunių irklavimo čempionato parvežusios ``````1111Ugnė Juzėnaitė1112`````` ir ``````1115Dovilė Rimkutė1116`````` sako, kad šie bronzos apdovanojimai įkvėps siekti naujų pergalių. Pavasarį šios porinę dvivietę valtį irkluojančios merginos užėmė pirmąją vietą Europos čempionate. Sportininkės prisipažino, kad Japonijoje pirmieji startai buvo labai sunkūs ir jos baiminosi, kad nesugebės pademonstruoti geriausio rezultato.

``````1193Orai1194``````.