Žinios. Susitikęs su Angela Merkel, Gitanas Nausėda planuoja išsamiai aptarti Rusijos klausimą

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas prieš daugiau nei trejus metus iš Marijampolės policijos Imuniteto skyriaus viršininko pareigų pasitraukė sulaukęs pranešimo apie jo atžvilgiu pradedamą tyrimą. Tuomet Policijos departamentą ir Generalinę prokuratūrą pasiekė pareigūnų skundai, kad Gaižauskas jiems taiko neteisėtą spaudimą, grasina atimti leidimus dirbti su slapta informacija, verčia išeiti iš darbo. LRT tyrimų skyriui paskelbus šią informaciją, opozicijos atstovai neatmeta kreiptis į Policijos departamentą dėl paaiškinimo ir sako, kad reikėtų svarstyti apie jo tinkamumą eiti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas.

Prezidentas Gitanas Nausėda rytoj vyks oficialaus vizito į Berlyną. Susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir kitais šalies pareigūnais, aptars ekonomikos, bendradarbiavimo, gynybos ir Europos klausimus. Svarbiu susitikimo akcentu taps Rusija. Išskirtiniame interviu Nemirai Pumprickaitei prezidentas atskleidė, kad kol kas kontaktas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu yra menkai tikėtinas.

Artėjant rudeniui Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad pagal vaikų skiepijimo kalendorių 6-7 m. vaikai turi būti paskiepyti prieš pradėdami lankyti mokyklą. Centro duomenimis, Lietuvoje žiemą kilęs tymų protrūkis suvaldytas, tačiau po vieną-du atvejus vis dar registruojama. Lietuvoje ir visoje Europoje prasidėjus tymų protrūkiui iki šios dienos tymais prasirgo apie 800 žmonių.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nurodė supaprastinti pilietybės gavimo procedūrą dėl politinių įsitikinimų persekiojamiems Rusijos piliečiams, paprašiusiems Ukrainoje politinio prieglobsčio. Prezidento įsakymu, pilietybę supaprastinta tvarka turėtų gauti ir užsieniečiai, tarnaujantys Ukrainos kariuomenėje. Prezidento dekretus dar turės patvirtinti parlamentas. Pilietybės įstatatymo pataisas Zelenskis inicijuoja po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandį supaprastino pilietybės gavimo tvarką Donbaso regione gyvenantiems ukrainiečiams.

Protestuotojai vėl trikdo Honkongo oro uosto darbą. Atšaukti visi išvykimai, keleiviai neregistruojami į skrydžius. Protestuotojų minia oro uoste renkasi jau penktą dieną iš eilės. Oro uostas dėl masinės demonstracijos vakar buvo uždarytas. Šiandien jo darbas buvo laikinai atnaujintas, nors skrydžiai vykdyti su trikdžiais.

Tuo tarpu Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Honkonge esantiems lietuviams būti atsargiems, vengti masinio susibūrimo vietų ir laikytis vietos institucijų nurodymų.

Ugniagesiai kovoja su miškų gaisrais Graikijos Eubojos saloje, kur evakuotas vienuolynas ir maždaug penki šimtai žmonių. Tiršti gaisro dūmai padengė ir sostinę Atėnus, esančią už daugiau nei šimto kilometrų. Gaisras antroje pagal dydį Graikijos saloje prasidėjo paryčiais. Pranešama, kad ugnis įsiplieskė pakelėje ir greitai išplito, ją kursto stiprus vėjas, sausos ir karštos oro sąlygos. Su ugnimi kovoja daugiau nei du šimtai ugniagesių, penki vandenį pilantys sraigtasparniai ir šeši lėktuvai. Gaisrai kitose Graikijos vietose taip pat gesinti ir vakar bei savaitgalį.

Aktyviausių ir stipriausių Rytų Europos gyventojų emigracija pridarė daug problemų ir kaimyninėje Lenkijoje. Ten, ypač Vokietijos pasienyje, dauguma vyrų išvažiavo ir liko vien moterys. Vienoje tokioje gyvenvietėje padėtis sudėtinga ir dėl to, kad dėl neaiškių priežasčių čia jau beveik 10 metų gimsta vien mergaitės. Taigi moterys čia daro visus įmanomus darbus.

Operos legenda Placidas Domingas sulaukė kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Devynios moterys sako tapusios jo daryto seksualinio spaudimo aukomis. Domingas kaltinamas pasinaudojęs aukštomis pareigomis garsiuose teatruose ir žlugdęs jam atsakiusių moterų karjeras. Domingas bet kokius kaltinimus neigia.

Sportas. Orai.