Žinios. Artėjant rudeniui – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro priminimas tėvams

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas prieš daugiau nei trejus metus iš Marijampolės policijos Imuniteto skyriaus viršininko pareigų pasitraukė sulaukęs pranešimo apie jo atžvilgiu pradedamą tyrimą. Tuomet Policijos departamentą ir Generalinę prokuratūrą pasiekė pareigūnų skundai, kad Gaižauskas jiems taiko neteisėtą spaudimą, grasina atimti leidimus dirbti su slapta informacija, verčia išeiti iš darbo. LRT tyrimų skyriui paskelbus šią informaciją, opozicijos atstovai neatmeta kreiptis į Policijos departamentą dėl paaiškinimo ir sako, kad reikėtų svarstyti apie jo tinkamumą eiti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas.

Artėjant rudeniui Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad pagal vaikų skiepijimo kalendorių 6-7 m. vaikai turi būti paskiepyti prieš pradėdami lankyti mokyklą. Centro duomenimis, Lietuvoje žiemą kilęs tymų protrūkis suvaldytas, tačiau po vieną-du atvejus vis dar registruojama. Lietuvoje ir visoje Europoje prasidėjus tymų protrūkiui iki šios dienos tymais prasirgo apie 800 žmonių.

Per klinikinius bandymus nustatyta, kad net dveji vaistai efektyviai sumažina mirštamumą nuo ebolos viruso sukeltos ligos. Tyrimus iš dalies finansuojantis Jungtinių Valstijų Nacionalinis sveikatos institutas sako, kad tai – labai geros žinios, siekiant sustabdyti šią pavojingą ir lengvai užkrečiamą ligą.

Protestuotojai vėl trikdo Honkongo oro uosto darbą. Atšaukti visi išvykimai, keleiviai neregistruojami į skrydžius. Protestuotojų minia oro uoste renkasi jau penktą dieną iš eilės. Oro uostas dėl masinės demonstracijos vakar buvo uždarytas. Šiandien jo darbas buvo laikinai atnaujintas, nors skrydžiai vykdyti su trikdžiais.

Tuo tarpu Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Honkonge esantiems lietuviams būti atsargiems, vengti masinio susibūrimo vietų ir laikytis vietos institucijų nurodymų.

Operos legenda Placidas Domingas sulaukė kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Devynios moterys sako tapusios jo daryto seksualinio spaudimo aukomis. Domingas kaltinamas pasinaudojęs aukštomis pareigomis garsiuose teatruose ir žlugdęs jam atsakiusių moterų karjeras. Domingas bet kokius kaltinimus neigia.

Kuršių nerijoje pušis ir egles puola kenkėjai. Dėl itin sausų orų jau antrus metus pušis naikina verpikai vienuoliai, o žaliaskares graužia žievėgraužiai tipografai.

Šiandien klaipėdiečių žvilgsnius traukė po miestą klajojantis briedis – specialiosioms tarnyboms miesto gyventojai apie jį pranešinėjo nuo ankstaus ryto, žvėris pastebėtas prie Žvejų rūmų, netoli „Akropolio“, vėliau Mokyklos gatvės apylinkėse, netoli darbo biržos. Siekdami užtikrinti eismo dalyvių ir klaipėdiečių saugumą, policijos pareigūnai sekė gyvūno buvimo vietą, šiuo metu jis yra viename iš miesto parkų, bus laikinai užmigdytas ir saugiai išvežtas iš miesto.

Aktyviausių ir stipriausių Rytų Europos gyventojų emigracija pridarė daug problemų ir kaimyninėje Lenkijoje. Ten, ypač Vokietijos pasienyje, dauguma vyrų išvažiavo ir liko vien moterys. Vienoje tokioje gyvenvietėje padėtis sudėtinga ir dėl to, kad dėl neaiškių priežasčių čia jau beveik 10 metų gimsta vien mergaitės. Taigi moterys čia daro visus įmanomus darbus.

Sportas. Orai.