Žinios. Vilniaus oro uoste sutikta iš Anglijos titulą ir kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes parsivežusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas 2016 metais iš tarnybos policijoje pasitraukė sulaukęs pranešimo apie jo atžvilgiu pradedamą tyrimą. Tai, kas prieš trejus metus vyko Marijampolės apskrities policijoje, kalbinti buvę ir esami pareigūnai vadina bet kokių ribų peržengimu. Gaižausko veiksmus skundę pareigūnai prašė pradėti jam bylą dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir neteisėto spaudimo. Tačiau Gaižauskui buvo leista iš policijos pasitraukti tyliai. Vos pasitraukęs jis tapo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į Seimą.

Vyriausybėje ministerijų atstovai pradės tartis dėl pasiūlymų Seimo rudens sesijai. Premjero patarėjas Tomas Beržinskas agentūrai BNS sakė, kad po pirminio projektų svarstymo galutinai dėl parlamentui teikiamų projektų bus apsispręsta Vyriausybės posėdyje. Tai ketinama padaryti dar šį mėnesį. Seimo rudens sesija prasidės rugsėjo 10 d. Joje daugiausia dėmesio turėtų būti skirta kitų metų valstybės biudžetui. Prieš tai, rugpjūčio 20-22 dienomis, šaukiama neeilinė sesija, joje bus sprendžiama dėl naujų įgaliojimų Vyriausybei suteikimo ir pritarimo Virginijaus Sinkevičius kandidatūrai į eurokomisarus.

Praėjusią naktį į Lietuvą iš Anglijoje vykusio Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato grįžusi Europos čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė sakė besidžiaugianti, kad pavyko pasiekti tikslą ir dar šiemet iškovoti kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Pasak jos, dvi vietos Olimpinėse žaidynėse yra puikus pasiekimas Lietuvai. Europos čempione Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė tapo ketvirtąjį kartą. Kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes taip pat iškovojo Justinas Kinderis.

Tvarkomi pagrindiniai Kudirkos Naumiesčio kultūros paveldo objektai. Restauruotojų pagalbos sulaukė paminklas tautinio atgimimo šaukliui Vincui Kudirkai. Kitąmet prie tilto per Širvintą bus restauruojamas ir kitas Vinco Grybo paminklas Vytautui Didžiajam. Turistams bus įrengtos informacinės nuorodos apie šiuos ir kitus lankomus objektus.

Orai.