„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Raudonojo kryžiaus generalinė sekretorė: juodojoje rinkoje medikamentai parduodami už gryną auksą

Šią „Labas rytas, Lietuva“ laidą pradedame radinimu pasveikinti... visus kairiarankius – mat šiandien visame pasaulyje minima būtent jų diena. Iš karto po to – žinių anonsas ir dienos klausimo pristatymas, kurį pakeis nuotaikingos ryto muzikos intarpas.

Buvusi režisierė Kristina Jasiukonytė teatro sceną iškeitė į saugią keramikos studijos erdvę. Užsirašiusi į keramikos pamokas, Kristina ėmė stebėti, kaip jos namuose atsiranda vis daugiau molio, o ant stalo atsiranda vis daugiau dirbinių. Nors keramika jos gyvenime atsirando atsitiktinai, bet menininkė sako iškart supratusi, ką nori lipdyti. Pasakojimas apie Kristiną – Gabrielės Kloniūnaitės parengtame reportaže.

„Kalendoriaus“ rubrikoje paminėsime 120-ąjį Alfredo Hičkoko gimtadienį. Kino režisierius ir prodiuseris, kilęs iš Didžiosios Britanijos, tačiau vėliau dirbęs ir Jungtinėse Valstijose, padarė didelę įtaką kine detektyvo ir trilerio žanrams, pagarsėjo saspenso technika, kurios pagrindas – sumaniai atitolinti tai, kas neišvengiama. Anonimiškai įsigyjęs teisę ekranizuoti Roberto Blocho romaną „Psichopatas“ A. Hičkokas, pradėjo siaubo filmų meistro karjerą. Išsamiau apie tai ir papasakosime šiai rubrikai skirtame reportaže.

Kiek kambarinių gėlių namie auginate jūs? Mūsų kolegos lankėsi namuose, kurių šeimininkė negali savo gyvenimo įsivaizduoti be kambarinių gėlių. Jų šiuo metu augina daugiau nei du šimtus. Pristatysime laidos žiūrovams pasakojimą ir apie tai. O artėjančios pasaulinės humanitarinės pagalbos dienos proga studijoje sulauksime viešnios, kuri supažindins mus su svarbiausiomis detalėmis, į kurias turėtumėme atkreipti dėmesį, minėdami šią datą. Lietuvos raudonojo kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė atsakys į klausimus apie tai, kas yra humanitarinė pagalba, kokiose misijose mūsų šalis dalyvauja šiuo metu ir ką kiekvienas turi žinoti apie jos teikimo procesą.

Kitas laidos svečias, saugaus eismo ekspertas Darius Kanapinskas, pristatys itin dažnai mūsų šalyje pastebimą problemą – lietuvių įprotį ignoruoti galinės automobilio sėdynės saugos diržus. Kartu su Dariumi pabandysime išsiaiškinti, ar ši tendencija Lietuvai yra išskirtinė ir žinoma – kuo tai gręsia ir kaip su tuo kovoti. O tada studijoje apsilankiusi LRT.LT aktualijų žurnalistė Laura Adomavičienė papasakos apie tai, ką reiškia auginti neįgalų vaiką, pristatydama itin skaudžios istorijos pavyzdį. O pirmąją laidos dalį tradiciškai užbaigs spaudos apžvalgos rubrika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau