Žinios. Tvarkomi pagrindiniai Kudirkos Naumiesčio kultūros paveldo objektai

LRT tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad dabartinis Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas 2016-aisiais iš tarnybos policijoje pasitraukė sulaukęs pranešimo apie jo atžvilgiu pradedamą tyrimą. Tai, kas prieš trejus metus vyko Marijampolės apskrities policijoje, kalbinti buvę ir esami pareigūnai vadina bet kokių ribų peržengimu. D. Gaižausko veiksmus skundę pareigūnai prašė pradėti jam bylą dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir neteisėto spaudimo, tačiau D. Gaižauskui iš policijos buvo leista pasitraukti tyliai. Vos pasitraukęs, jis tapo Valstiečių ir žaliųjų kandidatu į Seimą.

Vyriausybėje ministerijų atstovai pradės tartis dėl pasiūlymų rudens sesijai. Premjero patarėjas Tomas Beržinskas agentūrai BNS sakė, kad po pirminio projektų svarstymo galutinai dėl Parlamentui teikiamų projektų bus apsispręsta Vyriausybės posėdyje. Tai ketinama padaryti dar šį mėnesį. Rudens sesijaprasidės rugsėjo 10-ąją, joje daugiausia dėmesio turėtų būti skirta kitų metų valstybės biudžetui. Prieš tai rugpjūčio 20-22 dienomis bus šaukiama neeilinė sesija, kurioje bus sprendžiama dėl naujų įgaliojimų Vyriausybei suteikimo ir pritarimo Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus.

Kinijos rytų pakrantėje siaučiančio taifūno Lekima aukų skaičius išaugo iki 49, o dar 21 žmogus tebėra dingęs. Galinga audra atnešė smarkių vėjų ir liŪčių, daugiau nei milijonas žmonių buvo priversti palikti namus. Lekima šeštadienį pasiekė sausumą Džedziango provincijoje, tuo metu vėjo greitis siekė beveik 190 km per valandą. Šandongo provincijoje fiksuotas didžiausias kritulių kiekis nuo 1952-ųjų. Stichijos žala ekonomikai vertinama daugiau nei 3 mlrd. eurų. Dėl taifūno buvo Atšaukta tūkstančiai skrydžių ir traukinių reisų, uždaryta šimtai turistinių objektų.

Tvarkomi pagrindiniai Kudirkos Naumiesčio kultūros paveldo objektai. Restauruotojų pagalbos sulaukė paminklas tautinio atgimimo šaukliui Vincui Kudirkai. Kitąmet prie tilto per Širvintą bus restauruojamas ir kitas Vinco Grybo paminklas Vytautui Didžiajam. Turistams bus įrengtos informacinės nuorodos apie šiuos ir kitus lankomus objektus.

Sportas. Orai.