Žinios. Protestai Honkonge nurimti nežada – uždarytas didžiausias regione oro uostas (su vertimu į gestų k.)

Praėjo mėnuo, kai šalies vadovu tapo Gitanas Nausėda. Apklausos rodo, kad Nausėda – didžiausią visuomenės pasitikėjimą turintis politikas, reitingais lenkiantis kadenciją baigusią šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, premjerą Saulių Skvernelį bei jam paramą per rinkimus išreiškusį prezidentą Valdą Adamkų. Šią savaitę, trečiadienį, Prezidentas Nausėda kartu su žmona vyks oficialaus vizito į Vokietiją. Per jį šalies vadovas ketina susitikti su kanclere Angela Merkel, prezidentu Franku Valteriu Štainmajeriu ir kitais valdžios atstovais. Tai bus trečiasis Prezidento vizitas į užsienį. Pirmojo – vyko į Lenkiją, taip pat lankėsi Latvijoje. Po savaitės numatomas Nausėdos vizitas į Estiją. Per mėnesį Prezidentas vetavo keturias įstatymo pataisas. Politologas Virgis Valentinavičius sako, kad Nausėda išsiskyrė dideliu dėmesiu viešiesiems ryšiams, nuolaidumu valdantiesiems ir ganėtinai griežtais veiksmais korupcija įtariamų teisėjų atžvilgiu.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis rudenį žada pateikti nacionalinį partijų susitarimą dėl švietimo. Ramūnas Karbauskis, su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais aptaręs mažų mokyklų problemas, teigia, kad sprendimus dėl jų uždarymo turi priimti savivaldybės.

Trumpinti mokslo metų vyriausybė neplanuoja. Pasak švietimo viceministro Valdemaro Razumo, pagal valandŲ skaičių Lietuva atsilieka nuo daugelio kitų Europos Sąjungos valstybių, todėl kol kas tokie planai nesvarstomi.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, Seimo opozicijos prašymu, domėsis Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimu Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje. Į neeilinį posėdį žadama iškviesti Valstybės saugumo departamento direktorių, kad šis pateiktų daugiau informacijos ne tik dėl Rozovos kelionės į Sakartvelą birželį, bet ir dėl ortodoksų asamblėjos veiklos.

Gyventojų nuomonė apie Vyriausybės veiklą pastaraisiais mėnesiais iš esmės nesikeičia. Tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ ir portalo „Delfi“ apklausa parodė, kad liepą 32 proc. apklaustųjų Vyriausybės veiklą vertino teigiamai ir greičiau teigiamai. Birželį taip teigė apie 31 proc. Neigiamai ir greičiau neigiamai Vyriausybės darbą liepą vertino 64 proc. O birželį – dviem procentiniais punktais mažiau respondentų.

Naujausia gyventojų apklausa rodo, kad partijų reitinguose opoziciniai socialdemokratai vejasi valdančiuosius valstiečiuis ir žaliuosius.

Keli tūkstančiai protestuotojų paralyžiavo Honkongo oro uosto darbą. Popietę atšauktii visi skrydžiai. Laukimo salėse demonstrantai ragina keleivius atkreipti dėmesį į savaitgalį policijos prieš protestuotojus panaudotą smurtą. Bet Pekinas atkerta, kad tai terorizmą sėjantys demonstrantai užsipuolė pareigūnus.

Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti buvusio Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ričardo Pudževelio ir jo pavaduotojo Kęstučio Povilaičio kyšininkavimo byla. Prokurorai kaltina juos paėmus ir pasidalijus 5 tūkst. litų kyšį. Už tai gresia iki šešerių metų nelaisvės.

Vyriausybė pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą dėl Druskininkų valdžios prašymo perimti Vijūnėlės dvarą visuomenės reikmėms, čia įkuriant Čiurlionio menų mokyklą. Druskininkų savivaldybė taip pat prašė šiam klausimui nagrinėti sukurti darbo grupę iš Vyriausybės, ministerijų ir kurorto savivaldybės atstovų, tačiau kol kas neaišku, ar tokia grupė bus suburta. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusį mėnesį antrą kartą paskelbė, kad vadiinamąjį Vijūnėlės dvarą reikia nugriauti, tačiau Druskininkų valdžia toliau siekia pastatą išsaugoti. Vietos opozicija Druskininkų valdančiųjų kreipimąsi į Vyriausybę yra apskundusi STT ir Generalinei prokuratūrai. Premjeras ir aplinkos ministras yra sakę, kad teismo sprendimo turi būti laikomasi ir pastatas turi būti nugriautas.