„Laba diena, Lietuva“. Šalyje sparčiai traukiasi bankomatų tinklas – kodėl tai vyksta ir kaip prie to prisitaikyti vartotojui?

Viena iš pagrindinių šios „Laba diena, Lietuva“ laidos temų atrodytų itin kukli, tačiau tikrai yra verta išsamaus aptarimo. Mat naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šalies vairą laiko jau mėnesį. Apie tai, kaip jam sekasi, pakalbėsime su Vilniaus universtiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriumi Ramūnu Vilpišausku.

Džiugi žinia – į LRT sugrįžo prodiuseris, sporto žurnalistas Ramūnas Grumbinas, sugrįžimo jausmą lyginantis su pojūčiais Rugsėjo 1-ąją. Vyras vasaros pradžioje susirgo erkiniu encefalitu – nors klastingą ligą jis įveikė, R. Grumbinui tenka pripažinti, kad kol kas dar jaučiasi gerokai susilpnėjęs. Tiesa, taip pasiseka tikrai ne visiems, tad geriausia – pasiskiepyti.

Nesibaigia diskusijos dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Pasak švietimo viceministro Valdemaro Razumo, pačios savivaldybės turi prisiimti atsakomybę dėl lėšų paskirstymo ir mažų mokyklų išlaikymo. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis rudenį žada pateikti nacionalinį partijų susitarimą dėl švietimo, kuriuo būtų siekiama išsaugoti mokyklų tinklą, jei tai netrukdys mokymosi kokybei. Švietimo ekspertė Vilija Targamadzė sako, kad toks susitarimas būtinas, bet svarbu sukurti bendrą švietimo viziją, o mokyklų jungimo palikti tik savivaldybėms – negalima. Išsamiau apie tai – reportaže, kurį ir kviesime pažiūrėti šioje laidoje.

Rusijos valstybinė atominės energetikos korporacija „Rosatom“ šeštadienį paskelbė, kad per anksčiau šią savaitę raketų bandymų poligone įvykusį sprogimą iš viso žuvo penki žmonės ir dar trys buvo sužeisti. Pasak „Rosatom“, nelaimė įvyko testuojant skystojo kuro raketos variklį. Trys sužeisti asmenys patyrė sunkius nudegimus. „Rosatom“ Rusijos žiniasklaidai teigė, kad nelaimės metu žuvo penki jos ir Gynybos ministerijos specialistai. Sprogimas įvyko ketvirtadienį, kai Rusijos Archangelsko srityje esančiame raketų bandymų poligone buvo atliekamas raketos variklio bandymas. Netoliese esančio miesto institucijos teigė, kad po sprogimo šiek tiek padidėjo radiacijos lygis, bet šalies kariuomenė tai neigė. Severodvinsko miesto, esančio už 30 km nuo bandymų vietos, institucijos pranešė, kad automatiniai radiacijos aptikimo jutikliai ketvirtadienį „užfiksavo trumpalaikį radiacijos lygio padidėjimą“. Anot jų, po sprogimo apie 40 minučių buvo padidėjęs radiacijos lygis – iki 2 mikrosivertų per valandą, o vėliau sugrįžo į normalų lygį – 0,11 mikrosivertų. Vietiniai gyventojai suskubo pirkti medicininio jodo. Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje besisvečiuojanti LRT Užsienio naujienų skyriaus redaktorė Jolanta Paškevičiūtė pakomentuos šį savaitgalį įvykusią dramatiškų įvykių raidą ir paaiškins žiūrovams, ką gali reikšti kai kurios, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingos, šios nelaimės detalės.

Kitame reportaže Jovite Vitkauskė kalbina Valstybinės ligonių kasos atstovę Oksaną Burokienę, kuri pasipasakos tema, tampančia itin aktualia, artėjant rugsėjui ir naujai mokslo metų pradžiai – vaikų sveikatos patikrinimu, neretai tampančiu nemažu galvos skausmu ne tik jaunosios kartos atstovams, bet ir jų tėveliams. O iš karto po to su studijoje besisvečiuojančia eksperte pakalbėsime ir apie tai, kodėl mūsų šalyje spačiai ir nenumaldomai mažėja bankomatų tinklas. Vėliau grįšime prie šią vasarą galbūt nepelnytai per dažnai pamirštamos temos ir papasakosime, kuo šiuo metu gyvena Nidos meno kolonija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau