Žinios. Koncertų salės ant sostinės Tauro kalno konkurse – ispanų architektų pergalė

Praėjo mėnuo, kai šalies vadovu tapo Gitanas Nausėda. Apklausos rodo, kad G. Nausėda – didžiausią visuomenės pasitikėjimą turintis politikas, reitingais lenkiantis kadenciją baigusią šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, premjerą Saulių Skvernelį bei jam paramą per rinkimus išreiškusį prezidentą Valdą Adamkų.

Gyventojų nuomonė apie Vyriausybės veiklą pastaraisiais mėnesiais iš esmės nesikeičia. Tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ ir portalo „DELFI“ apklausa parodė, kad liepą 32 proc. apklaustųjų Vyriausybės veiklą vertino teigiamai ir greičiau teigiamai. Birželį taip teigė apie 31 proc. Neigiamai ir greičiau neigiamai Vyriausybės darbą liepą vertino 64 proc., o birželį – 2 procentiniais punktais mažiau respondentų.

Naujausia gyventojų apklausa rodo, kad partijų reitinguose opoziciniai socialdemokratai vejasi valdančiuosius valstiečius ir žaliuosius. Liepą už Gintauto Palucko vadovaujamą Lietuvos socialdemokratų partiją būtų balsavę apie 9,5 proc. apklaustųjų. Už Valstiečius ir žaliuosius – 11,5 proc. Pirmoje vietoje išsilaikė Tėvynės Sąjunga-krikščionys demokratai, turintys 18 proc. palaikymą.

Trumpinti mokslo metų Vyriausybė neplanuoja. Pasak švietimo viceministro Valdemaro Razumo, pagal valandų skaičių Lietuva atsilieka nuo daugelio kitų Europos Sąjungos valstybių, todėl kol kas tokie planai nesvarstomi.

Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti buvusio Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ričardo Pudževelio ir jo pavaduotojo Kęstučio Povilaičio kyšininkavimo byla. Prokurorai kaltina juos paėmus ir pasidalijus 5 tūkst. litų kyšį. Už tai gresia iki 6 m. nelaisvės.

Pietų Korėja pranešė besiruošianti Japoniją pašalinti iš vadiinamojo „baltojo sąrašo“, kuriame esančioms prekybos partnerėms taikomos nuolaidos. Nuo rugsėjo Japonijai bus sukurta atskira kategorija. Toks Seulo žingsnis paskelbtas po to, kai Tokijas Pietų Korėją pašalino iš patikimų prekybos partnerių bei paskelbė chemikalų eksporto ribojimus.

Italijos senato frakcijų lyderiai šiandien turėtų susitikti ir nuspręsti, kada rengti balsavimą dėl nepasitikėjimo vyriausybe, kurio reikalauja vidaus reikalų ministras ir nacionalistinės „Šiaurės Lygos“ lyderis Matteo Salvinis. Jis siekia išstumti iš valdžios savo koalicijos partnerius – Luigio Di Maio populistinį „Penkių žvaigždžių judėjimą“ ir su juo susijusį ministrą pirmininką Giuseppe Conte.

Honkongo oro uostas praneša šiandien stabdantis visus skrydžius dėl ketvirtą dieną laukimo salėse rengiamų protestų. Policija skaičiuoja, kad šiandien mitinguotojų skaičius oro uoste perkopė 5 tūkst. ir neatmeta galimybės prieš protestuotojus panaudoti ašarines dujas.

Musoninių liūčių sukelti potvyniai Pietų Indijoje nusinešė mažiausiai 184 gyvybes. Vyriausybė praneša, kad laikinas prieglobstis suteiktas maždaug milijonui evakuotų gyventojų.

Daliai gamtosaugininkų siūlant plėsti Punios šilo rezervatą ir taip jį apsaugoti nuo kirtimų, kai kurie politikai, ekspertai ir mokslininkai sako, kad tai nėra tinkamiausias būdas išsaugoti šilą.

Vyriausybė pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą dėl Druskininkų valdžios prašymo perimti Vijūnėlės dvarą visuomenės reikmėms, čia įkuriant Čiurlionio menų mokyklą.

Kultūra. Koncertų salės ant sostinės Tauro kalno konkurse geriausia pripažinta ispanų architektų kompanijos idėja. Vilniaus savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos konkurse antrąją vietą užėmė prancūzai, treti – lietuvių architektai. Pasak savivaldybės, dar bus vertinama laimėtojų kvalifikacija, todėl galutiniai rezultatai ir nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo antroje pusėje, tada bus paviešinti ir darbai.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau