„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė: įdomiausia panirti į mikroistorijas, kurios yra likusios už vadovėlių akiračio

Rytas su knyga: viešnia – rašytoja Kristina Sabaliauskaitė. Rašytoja pristato savo naująjį istorinį romaną „Petro imperatorė“ ir pasakoja, kad dar prieš dešimtmetį, rašydama antrąją „Silva Rerum“ dalį, susidomėjo Rusijos imperatoriaus Petro žmona, kuri, pasirodo, turi lietuviškų šaknų. Kūrėja atskleidžia ir tai, jog yra linkusi panirti į taip vadinamas mikroistorijas, kurios yra likusios už vadovėlių akiračio, o šiuo atveju buvo stengtasi suteikti balsą istorijos nutildytai moteriai.

Trumpas reportažas apie Bristolyje vykusį didžiausią Europoje oro balionų sąskrydį, kuriame į dangų pakilo daugiau nei 130 oro balionų.

Calvis Harris & Rag'n'Bone Man – „Giant“.

Apie lietuviškų lazerių sėkmę pasaulyje pasakoja studijoje viešintis Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centro profesorius Mikas Vengris. Pašnekovas įsitikinęs – lietuviai apie lazerius supranta išties daug. Vertinant Lietuvos pasiekimus lazerių srityje ir prisimenant, kokia tai, visgi, maža valstybė, galima teigti, kad tautiečių indėlis yra milžiniškas, o rezultatai – džiuginantys.

Pranešimas keliautojams: Luvro darbuotojai skatina lanktytojus registruotis iš anksto. Muziejuje prie populiariausių kūrinių susidaro didelės spūstys.

Kaip keliauti taupantiems? Nuo vaikystės keliaujantis Andrius Pranskevičius pasakoja apie unikalų, bet sutaupyti leidžiantį keliavimo būdą: tai kelionės be viešbučių, bet su daug impulsyvumo. Pašnekovas patikina, kad tokį išvykų modelį naudoja ne dėl to, kad nebūtų iš ko susimokėti, – priešingai, toks keliavimas suteikia didelį azarto jausmą ir pasitenkinimą, kad galima pažintį pasaulį neišleidžiant krūvos pinigų. Kelionių planavimo patarimų negaili ir „Kelionių įkaitų“ įkūrėjas Laurynas Žižys, teigiantis, jog geriausia išvyką planuoti likus dviems mėnesiams iki skrydžio.

Kygo & Imagine Dragons – „Born to be Yours“.

Justė Kraujelytė – „25 savaitės“.

Zaz – „Que Vendra“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau