Žinios. Kinijoje smogė galingas taifūnas Lekima: aukų skaičius perkopė 40

LRT

2019.08.12 09:10

Praėjo mėnuo, kai šalies vadovu tapo Gitanas Nausėda. Aapklausos rodo, kad Nausėda – didžiausią visuomenės pasitikėjimą keliantis politikas, reitingais lenkiantis kadenciją baigusią šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, premjerą Saulių Skvernelį bei jam paramą per rinkimus išreiškusį prezidentą Valdą Adamkų.

Mokesčių inspekcija primena, kad pajamas deklaravę, bet gyventojų pajamų mokesčio laiku nesumokėję asmenys dar gali tai padaryti per šią savaitę. VMI duomenimis, pajamas už praeitus metus deklaravo, tačiau mokesčio dar nesumokėjo per 50 tūkst. gyventojų, o tai sudaro beveik 7 milijonus eurų.

Vyriausybė pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą dėl Druskininkų valdžios prašymo, teismo nurodytą griauti Vijūnėlės „dvarą“ perimti visuomenės reikmėms, jame įrengiant Čiurlionio menų mokyklą. Premjero patarėjas Tomas Beržinskas patvirtino, kad Vyriausybė yra gavusi tokį kreipimąsi.

Šiandien Pabradėje prasideda 10 dienų truksiančios karinės pratybos „Budrus Grifonas 2019“. Pratybose dalyaus per tūkstantį karių, didžiąją dalį sudarys „Žemaitijos“ brigados kariai, Baltijos bataliono kuopa ir Portugalijos rotacinės pajėgos. Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti Lietuvos kontingentą Baltijos bataliono sudėtyje, taip pat planuoti ir vykdyti gynybines operacijas, įvertinti įgytą karinį pasirengimą.

Kinijos rytinei pakrantei į pietus nuo Šanchajaus smogusio galingo taifūno Lekima aukų padaugėjo iki 45, dar 16 asmenų ieškoma, pirmadienį pranešė vietos valdžia. Supertaifūnas Kinijos rytinei pakrantei smogė šeštadienį. Meteorologų duomenimis, taifūno vėjų greitis kai kur siekė 187 km per valandą. Daugiausiai žmonių žuvo, kai Džedziango provincijoje dėl smarkios liūties patvinus upei, galingas vandens srautas pralaužė dambą.

Gvatemalos prezidento rinkimuose laimėjo Konservatyvių pažiūrų kandidatas Alechandras Chiamatėjus, per antrąjį rinkimų ratą įveikęs buvusią šalies pirmąją ponią Sandrą Torres. Naujasis šalies vadovas pakeis korupcija susitepusį prezidentą Džimį Moralesą, pasitrauksiantį iš posto sausį.

Italijos Senato frakcijų lyderiai šiandien turėtų susitikti ir nuspręsti, kada rengti balsavimą dėl nepasitikėjimo vyriausybe, kurio reikalauja vidaus reikalų ministras ir nacionalistinės „Šiaurės Lygos“ lyderis Matteo Salvinis. Jis siekia išstumti iš valdžios savo koalicijos partnerius – Luigi Di Maio populistinį „Penkių žvaigždžių judėjimą“ ir su juo susijusį ministrą pirmininką Džiuzepę Kontį.

Orai. Ved. Ignas Andriuškevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau