Žinios. Vijūnėlės „dvare“ rekomenduojama įrengti Čiurlionio menų mokyklą

LRT

2019.08.12 08:39

Vyriausybė pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą dėl Druskininkų valdžios prašymo, teismo nurodytą griauti Vijūnėlės „dvarą“ perimti visuomenės reikmėms, jame įrengiant Čiurlionio menų mokyklą. Premjero patarėjas Tomas Beržinskas patvirtino, kad Vyriausybė yra gavusi tokį kreipimąsi.

Mokesčių inspekcija primena, kad pajamas deklaravę, bet gyventojų pajamų mokesčio laiku nesumokėję asmenys dar gali tai padaryti per šią savaitę. VMI duomenimis, pajamas už praeitus metus deklaravo, tačiau mokesčio dar nesumokėjo per 50 tūkst. gyventojų, o tai sudaro beveik 7 milijonus eurų.

Gvatemalos prezidento rinkimuose laimėjo Konservatyvių pažiūrų kandidatas Alechandras Chiamatėjus, per antrąjį rinkimų ratą įveikęs buvusią šalies pirmąją ponią Sandrą Torres. Naujasis šalies vadovas pakeis korupcija susitepusį prezidentą Džimį Moralesą, pasitrauksiantį iš posto sausį.

Šiandien sueina 50 metų nuo vadinamojo Bogsaido mūšio, laikomo konflikto Šiaurės Aiirijoje pradžia. Šiaurės Airijos Derio mieste tuomet susirėmė katalikų protestuotojai ir policija. Deryje tvyrojusi religinė įtampa prasiveržė per kasmetį vietos protestantų brolijos žygį per Bogsaidą, katalikų rajoną. Protestantams žygiuojant, kai kurie gyventojai į juos ėmė mėtyti akmenis ir vinis.

Nuo šiandien įsigyti bilietus į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes jau gali ir Lietuvos sirgaliai. Svarbiausias pasaulio sporto renginys vyks kitų metų liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis. Japonijos sostinėje vyksiančiose olimpinėse žaidynėse varžysis 33 sporto šakų atstovai, kurie išsidalys 339 medalių komplektus.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau