Žinios. Prasideda 10 dienų truksiančios karinės pratybos „Budrus Grifonas 2019“

LRT

2019.08.12 08:09

Automobilių kelių direkcija praneša, kad Lietuvos keliuose per dešimtmetį, vadiinamųjų „juodųjų dėmių“ sumažėjo dešimt kartų. Juodąja dėme vadinamas specialiu kelio ženklu žymimas maždaug 500 metrų kelio ruožas, kuriame dėl pačių įvairiausių priežasčių dažniau nei kitose kelio atkarpose fiksuojami eismo įvykiai, kuriuose žūsta arba būna sužeisti žmonės.

Šiandien Pabradėje prasideda 10 dienų truksiančios karinės pratybos „Budrus Grifonas 2019“. Pratybose dalyaus per tūkstantį karių, didžiąją dalį sudarys „Žemaitijos“ brigados kariai, Baltijos bataliono kuopa ir Portugalijos rotacinės pajėgos. Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti Lietuvos kontingentą Baltijos bataliono sudėtyje, taip pat planuoti ir vykdyti gynybines operacijas, įvertinti įgytą karinį pasirengimą.

Italijos Senato frakcijų lyderiai šiandien turėtų susitikti ir nuspręsti, kada rengti balsavimą dėl nepasitikėjimo vyriausybe, kurio reikalauja vidaus reikalų ministras ir nacionalistinės „Šiaurės Lygos“ lyderis Matteo Salvinis. Jis siekia išstumti iš valdžios savo koalicijos partnerius – Luigi Di Maio populistinį „Penkių žvaigždžių judėjimą“ ir su juo susijusį ministrą pirmininką Džiuzepę Kontį.

Pustrečio milijono musulmonų piligrimų Saudo Arabijoje akmenimis simboliškai užmėtė velnią. Tai – paskutinis svarbus kasmetės chadžo piligriminės kelionės ritualas. Didžiulėje kaitroje baltai – nekaltybės spalva – apsirengę piligrimai traukė į „Minos“ slėnį šalia šventojo miesto Mekos.

Orai. Ved. Ignas Andriuškevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau