Žinios. Lygiai mėnuo: tiek praėjo nuo Gitano Nausėdos inauguracijos

LRT

2019.08.12 07:40

Praėjo mėnuo, kai šalies vadovu tapo Gitanas Nausėda. Aapklausos rodo, kad Nausėda – didžiausią visuomenės pasitikėjimą keliantis politikas, reitingais lenkiantis kadenciją baigusią šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, premjerą Saulių Skvernelį bei jam paramą per rinkimus išreiškusį prezidentą Valdą Adamkų.

Mokesčių inspekcija primena, kad pajamas deklaravę, bet gyventojų pajamų mokesčio laiku nesumokėję asmenys dar gali tai padaryti per šią savaitę. VMI duomenimis, pajamas už praeitus metus deklaravo, tačiau mokesčio dar nesumokėjo per 50 tūkst. gyventojų, o tai sudaro beveik 7 milijonus eurų.

Buvę Kurilų salų gyventojai lankė ten palaidotų artimųjų kapus. Rusija leido į ginčytinas salas atskristi ir kapus aptvarkyti kelioms dešimtims vyresnio amžiaus japonų, dauguma iš jų prieš II-ąjį pasaulinį karą ten gimė ir augo.

Šiandien sueina 50 metų nuo vadinamojo Bogsaido mūšio, laikomo konflikto Šiaurės Aiirijoje pradžia. Šiaurės Airijos Derio mieste tuomet susirėmė katalikų protestuotojai ir policija. Deryje tvyrojusi religinė įtampa prasiveržė per kasmetį vietos protestantų brolijos žygį per Bogsaidą, katalikų rajoną. Protestantams žygiuojant, kai kurie gyventojai į juos ėmė mėtyti akmenis ir vinis.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriuškevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau