Panorama. Nepavejamoji penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo auksą: stengiausi dėl visos tautos

Europos penkiakovės čempionate Anglijoje Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo ketvirtąjį karjeroje individualių varžybų aukso medalį. Įspūdingą sportinę formą šiemet demonstruojanti Londono olimpinė čempionė paskutinėje rungtyje bėgo nepavejamai ir lengvai laimėjo auksą. Puikiai pasirodžiusi Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 9-ąją vietą, kuri penkaikovininkei suteikė Tokijo olimpinį kelialapį.

Emigrantai grįžta dantų taisytis į Lietuvą, o štai iš Lietuvos vis daugiau piliečių šių paslaugų vyksta į Baltarusiją, Ukrainą ar Turkiją: ten du, net triskart pigiau. Tiesa, odontologai sako sulaukiantys pacientų, kuriems dantys šiose valstybėse sutvarkyti nekokybiškai, tad tenka juos pertvarkyti.

Ginčai dėl kelio „Via Baltica“. Pastarojo rekonstrukcijos projektas nuo Marijampolės iki Lenkijos pasienio kelia gyventojų nepasitenkinimą: žmonės baiminasi neteksiantys žemės, o kai kurie – ir namų. Kelių direkcija tikina, kad projektas derinamas su įvairiomis institucijomis, tačiau Kalvarijos savivaldybė ir vietos bendruomenė atkerta, kad į jų pasiūlymus neatsižvelgta.

Parlamentarai įsitikinę – dovanų su Seimo simbolika reikia. Kasmet tokiems pirkiniams išleidžiami keli šimtai tūkstančių. Rinkėjai paprastai gauna smulkesnių dovanų: saldainių ar rašiklių, kitų šalių politikai – kaklaraiščių, kaklaskarių ar monetų. Seimas jau planuoja ir pirkinius žiemai: šalikus ir kepures.

Norvegijoje šaudymas mečetėje tiriamas kaip bandymas įgyvendinti terorą aktą. Vakar kelis ginklus turintis vyras ėmė šaudyti islamo centre, Oslo priemiestyje. Vyrą sustabdė mečetės lankytojas, jis patyrė nedidelių sužeidimų.

Gran Kanarijoje keliose gyvenvietėse iš viso evakuota apie tūkstantis žmonių, dideliam miškų gaisrui priartėjus prie populiaraus tarp poilsiautojų Tamadabos nacionalinio parko.

Tūkstančiai protestuotojų už demokratiją Honkonge vėl nepaisė policijos įvestų draudimų ir vėl išėjo į gatves jau dešimtą savaitę iš eilės. Policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, šešiolika žmonių suimta.

Ukraina išreiškė protestą dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino apsilankymo aneksuotame Kryme, kur jis dalyvavo baikerių festivalyje. Ukraina V. Putino vizitą vadina akibrokštu ir akivaizdžiu Ukrainos suverenumo pažeidimu.

Lietuvoje nuolat rengiamos stovyklos karo zona tapusios rytų Ukrainos vaikams: šiuo metu viena grupė poilsiauja su jaunaisiais šauliais, kita susipažįsta su Lietuvos istorija. Panašios stovyklos Lietuvoje organizuojamos ne tik vaikams – ištisus metus atgauti sveikatos į reabilitaciją atvyksta kelios dešimtys suaugusiųjų, taip pat karių, kovojusių okupuotose šalies teritorijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau