Žinios. Tautiečiai dantų taisyti traukia į Baltarusiją, Ukrainą ar net Turkiją, tačiau kokybės trūkumą ištaiso Lietuvoje

Ginčai dėl kelio „Via Baltica“. Pastarojo rekonstrukcijos projektas nuo Marijampolės iki Lenkijos pasienio kelia gyventojų nepasitenkinimą: žmonės baiminasi neteksiantys žemės, o kai kurie – ir namų. Kelių direkcija tikina, kad projektas derinamas su įvairiomis institucijomis, tačiau Kalvarijos savivaldybė ir vietos bendruomenė atkerta, kad į jų pasiūlymus neatsižvelgta.

Emigrantai grįžta dantų taisytis į Lietuvą, o štai iš Lietuvos vis daugiau piliečių šių paslaugų vyksta į Baltarusiją, Ukrainą ar Turkiją: ten du, net triskart pigiau. Tiesa, odontologai sako sulaukiantys pacientų, kuriems dantys šiose valstybėse sutvarkyti nekokybiškai, tad tenka juos pertvarkyti.

Parlamentarai įsitikinę – dovanų su Seimo simbolika reikia. Kasmet tokiems pirkiniams išleidžiami keli šimtai tūkstančių. Rinkėjai paprastai gauna smulkesnių dovanų: saldainių ar rašiklių, kitų šalių politikai – kaklaraiščių, kaklaskarių ar monetų. Seimas jau planuoja ir pirkinius žiemai: šalikus ir kepures.

Norvegijoje šaudymas mečetėje tiriamas kaip bandymas įgyvendinti terorą aktą. Vakar kelis ginklus turintis vyras ėmė šaudyti islamo centre, Oslo priemiestyje. Vyrą sustabdė mečetės lankytojas, jis patyrė nedidelių sužeidimų.

Prie Jeruzalės Al Aksos mečetės musulmonams minint hadžo pabaigą, Izraelio policija susirėmė su palestiniečiais. Pranešama apie keliolika sužeistų palestiniečių, nukentėjo ir keli pareigūnai. Tiesa, neramumams buvo ruoštasi, nes šiemet musulmonams svarbi šventės diena sutampa su žydams svarbiu minėjimu.

Tūkstančiai protestuotojų už demokratiją Honkonge vėl nepaisė policijos įvestų draudimų ir vėl išėjo į gatves jau dešimtą savaitę iš eilės. Policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, šešiolika žmonių suimta.

Saudo Arabijos vadvaujama koalicija atakavo separatistus Jemeno pietuose, šiems užgrobus Adeno uostamiestį, kuriame įsikūrusi tarptautinės bendruomenės pripažįstama šalies Vyriausybė.

Lietuvoje nuolat rengiamos stovyklos karo zona tapusios rytų Ukrainos vaikams: šiuo metu viena grupė poilsiauja su jaunaisiais šauliais, kita susipažįsta su Lietuvos istorija. Panašios stovyklos Lietuvoje organizuojamos ne tik vaikams – ištisus metus atgauti sveikatos į reabilitaciją atvyksta kelios dešimtys suaugusiųjų, taip pat karių, kovojusių okupuotose šalies teritorijose.

Vilniuje iš prekybos centro „Nordika“ sekmadienį popiet evakuoti žmonės – dėl parduotuvės patalpose pasklidusios cheminės medžiagos lankytojai išprašyti tiek iš prekybos centro patalpų, tiek iš stovėjimo aikštelės.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau