Žinios. Ginčai dėl kelio „Via Baltica“: žmonės baiminasi neteksiantys žemės, o kai kurie – ir namų

Ginčai dėl kelio „Via Baltica“. Pastarojo rekonstrukcijos projektas nuo Marijampolės iki Lenkijos pasienio kelia gyventojų nepasitenkinimą: žmonės baiminasi neteksiantys žemės, o kai kurie – ir namų. Kelių direkcija tikina, kad projektas derinamas su įvairiomis institucijomis, tačiau Kalvarijos savivaldybė ir vietos bendruomenė atkerta, kad į jų pasiūlymus neatsižvelgta.

Vilniuje iš prekybos centro „Nordika“ evakuoti žmonės – dėl parduotuvės patalpose pasklidusios kol kas neaiškios cheminės medžiagos lankytojai išprašyti tiek iš prekybos centro patalpų, tiek iš stovėjimo aikštelės.

Lietuvoje nuolat rengiamos stovyklos karo zona tapusios rytų Ukrainos vaikams: šiuo metu viena grupė poilsiauja su jaunaisiais šauliais, kita susipažįsta su Lietuvos istorija. Panašios stovyklos Lietuvoje organizuojamos ne tik vaikams – ištisus metus atgauti sveikatos į reabilitaciją atvyksta kelios dešimtys suaugusiųjų, taip pat karių, kovojusių okupuotose šalies teritorijose.

Norvegijoje šaudymas mečetėje tiriamas kaip bandymas įgyvendinti terorą aktą. Vakar kelis ginklus turintis vyras ėmė šaudyti islamo centre, Oslo priemiestyje. Vyrą sustabdė mečetės lankytojas, jis patyrė nedidelių sužeidimų.

Prie Jeruzalės Al Aksos mečetės musulmonams minint hadžo pabaigą, Izraelio policija susirėmė su palestiniečiais. Pranešama apie keliolika sužeistų palestiniečių, nukentėjo ir keli pareigūnai. Tiesa, neramumams buvo ruoštasi, nes šiemet musulmonams svarbi šventės diena sutampa su žydams svarbiu minėjimu.

Tūkstančiai protestuotojų už demokratiją Honkonge vėl nepaisė policijos įvestų draudimų ir vėl išėjo į gatves jau dešimtą savaitę iš eilės. Policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, šešiolika žmonių suimta.

Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinis tyrimų biuras pradėjo tyrimą dėl finansininko Džefrio Epsteino savižudybės aplinkybių. Socialinėje erdvėje keliamas klausimas, kodėl milijardierius nusižudė kalėjime, kuriame laukė teismo dėl kaltinimų lytiškai išnaudojus nepilnametes ir vykdžius prekybą žmonėmis.

Orai.