Panorama. Nors šeimos kortelės ims veikti netrukus, jų išdalinta vos dešimtadalis (su vertimu į gestų k.)

Su prezidentu Gitanu Nausėda susitikęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis aptarė problemas, susijusias su Seimu, tačiau spręsti V. Pranckiečio likimą prezidentas linkęs palikti pačiam Seimui. Vis dėlto V. Pranckietis aiškina, kad palaikymą turi. Naujienų agentūros ELTA užsakymu „Baltijos tyrimų“ vykdyta apklausa parodė, kad didžioji dalis žmonių norėtų, kad Seimo pirmininkas liktų poste.

Teisėjų taryba, apsvarsčiusi prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą, pritarė korupcija įtariamų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko, Apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino ir Vilniaus apygardos teismo teisėjo Henricho Jaglinskio atleidimui. Pašalinti iš pareigų Apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį ir Vilniaus apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį Teisėjų taryba atsisakė. Sprendimas dėl likusių įtariamųjų – Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Arūno Kaminsko, Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano ir Kauno administracinio teismo teisėjo Gintaro Čekanausko – atidėtas iki rugpjūčio pabaigos.

Nuo rugsėjo pradėsiančios veikti šeimos kortelės dar nesulaukė tokio susidomėjimo kaip tikėtasi. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, kortelių paprašė 6 tūkst. žmonių iš maždaug 60 tūkst., galinčių jas gauti. Pasak ministerijos, jas suteikti didesnei daliai gyventojų trukdo duomenų apsaugos reikalavimai.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą dėl rimtų abejonių sukėlusių Seimo Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės Irinos Rozovos veiksmų. Politikai reagavo į Sakartvelo parlamento atstovų informaciją dėl I. Rozovos dalyvavimo birželį Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje.

Italijos premjeras veda virtinę derybų, kad sušvelnintų vos 14 mėn. gyvuojančios vyriausybės krizę. Ji kilo po to, kai vidaus reikalų ministras, koalicinės partijos „Lyga“ lyderis Matteo Salvinis pareiškė neremiantis vyriausybės ir pareikalavo išankstinių rinkimų.

Maždaug pustrečio mln. pasaulio musulmonų pradėjo hadžą, bene didžiausias religines apeigas pasaulyje, laikomas vienu iš penkių islamo stulpų. Išpažįstantieji islamą bent kartą gyvenime turi atlikti piligriminę kelionę į Meką. Kasmetis hadžas tampa didžiausiu metų logistiniu ir saugumo iššūkiu Saudo Arabijai, bet ir gerokai papildo jos iždą.

Netekome kolegės, profesionalios žurnalistės ir nuoširdaus žmogaus – sunki liga pasiglemžė ilgametę LRT darbuotoją Alą Asovskają. Rugsėjį jai būtų sukakę 60. Daugiau nei pusę iš jų – per 3 dešimtmečius – Ala dirbo LRT, rengė laidas rusų kalba, sukūrė ne vieną dokumentinį filmą kultūros temomis, dirbo laidoje „Rusų gatvė“. Ala Asovskaja yra išvertusi ne vieno Lietuvos rašytojo kūrybą. Itin aktyviai palaikiusi Lietuvos atgimimą ir nepriklausomybę Ala Asovskaja daug prisidėjo telkiant Lietuvoje gyvenančias tautines mažumas. Jos nuopelnai įvertinti Sausio 13-osios atminimo medaliu. Atsisveikinti su A. Asovskaja bus galima Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų gatvėje rytoj nuo 13 val. ir sekmadienį. Laidotuvės sekmadienį 12 val. Šv. Eufrosinijos kapinėse Liepkalnio g.

Kultūra. Europos Komisijai patvirtinus Europos kaimynystės Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srities pasienio bendradarbiavimo programą, per porą metų Tolminkiemyje žadama sutvarkyti pasaulietinės lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus kompleksą ir bažnyčioje įrengti naują ekspoziciją. Šakių rajone bus restauruotas ir kultūriniam turizmui pritaikytas XIX a. Kidulių dvaro svirnas. Abiems kultūros paveldo objektams restauruoti skirta per milijoną eurų.

Sportas. Kinijoje vykstančio antrojo pasaulio plaukimo taurės etapo vyrų 200 m kompleksinio plaukimo atrankoje distanciją įveikęs per 2 min. 1,95 sek. ir asmeninį rekordą pagerinęs Andrius Šidlauskas finale plaukė 0,13 sek. lėčiau ir finišavo ketvirtas. Praėjus vos 10 min. A. Šidlauskas stojo į kovą 50 m plaukimo krūtine finale. Perplaukęs baseiną per 28,77 sek šioje rungtyje lietuvis liko aštuntas.

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai žengė tvirtą žingsnį paskutinio – ketvirtojo – Europos lygos atrankos etapo link. Pirmosiose trečiojo etapo rungtynėse išvykoje Lietuvos čempionai 2:1 palaužė favorite laikytą Tel Avivo „Maccabi“ ekipą.

4 dienas pasitreniravusi Kaune pasaulio krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šios dienos popietę išskrido į Belgradą, kur rytoj žais trečiąsias kontrolines rungtynes su Serbijos krepšininkais. Pasak mūsų komandos trenerio Dainiaus Adomaičio, tai viena talentingiausių planetos pirmenybių dalyvių, galbūt jau subrendusi net laimėti čempionatą. Rytoj aikštelėje jau pasirodys ir pirmuosius 2 kontrolinius susitikimus su Ispanijos ir Suomijos rinktinėmis praleidęs Jonas Valančiūnas. D. Adomaitis sako, kad vienas iš pagrindinių tikslų dvikovoje su serbais – išbandyti J. Valančiūno tandemą aikštelėje su Domantu Saboniu.

Orai.

Su vertimu į gestų k.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau