Kultūros diena. Izraelio nacionalinėje bibliotekoje – pluoštas nematytų rašytojo Franzo Kafkos laiškų, iliustracijų ir memuarų

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Atminimo lentelės – bene kukliausia įpaminklinimo forma, suteikianti galimybę miestiečiams ir miesto svečiams susipažinti su miesto mūrų pasakojama istorija. Keičiantis miestui, į atminimo lenteles žvelgiama kūrybiškai, ieškoma įvairesnių meninių sprendimų.

Tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ pradžia sutapo su Klaipėdos miesto gimtadieniu. Ta proga Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“ pirmą kartą buvo rodoma po atviru dangumi, miesto piliavietės aikštėje. Iki festivalio pabaigos, kuris paženklintas kaip ir visi metai, kompozitoriaus Eduardo Balsio vardu, dar laukia nemažai koncertų ir premjerų.

Kaune galime pamatyti net 6 tūkst. tarpukario modernizmo architektūros pastatų. Pagrindinius – „Pieno centro“ rūmus, Vytauto Didžiojo karo muziejų, Prisikėlimo bažnyčią išvardintų net ir nelabai besidomintys architektūra. Vis dėlto šalia šių tarpukario modernistinės architektūros įžymybių yra dar viena, kuri garsesnė pasaulyje nei Lietuvoje. Tai – Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto pastatas, sulaukęs išskirtinio „Getty Foundation“ dėmesio bei paramos.

Pabaigai – žinia iš užsienio. Izraelio nacionalinė biblioteka pademonstravo vieno įtakingiausių ir savičiausių XX a. rašytojų Franzo Kafkos laiškų, iliustracijų, dienoraščių ir rankraščių pluoštą, kurio visuomenė iki šiol nebuvo mačiusi. Jie buvo atvežti iš Šveicarijos banko pasibaigus 12 m. trukusiam teisminiam mūšiui dėl kolekcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau