„Laba diena, Lietuva“. Politologė apie „šiltą“ Viktoro Pranckiečio susitikimą su prezidentu: jeigu viskas gerai, klausimas dėl darbo gairių išlieka

„Pasitikėjimas teismais yra labai svarbus dalykas“, – sako Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė. Šiuo metu Teisėjų taryboje kaip tik sprendžiama, kaip atleisti 8 korupcija įtariamus teisėjus. Į ją kreipėsi pats prezidentas Gitanas Nausėda. Alternatyva – Seime svarstomas apkaltos procesas, kurio įniciatorius yra Vytautas Bakas. Seimo nario teigimu, apkaltos procedūrai pradėti jau yra surinktas pakankamas kiekis seimūnų parašų. Tai, žinoma, ne vienintelė aktualija – R. Urbonaitė apžvelgia ir prezidento Gitano Nausėdos susitikimą su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, ir Kauno mero Visvaldo Matijošaičio bei jo sūnaus Dainiaus Matijošaičio viešųjų ir privačių interesų supainiojimą.

Toliau – žinia iš užsienio. Pasaulyje – dar viena politinė krizė? Šįkart ji bręsta Italijoje. Pasak LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktoriaus Vykinto Pugačiausko, krizės esmė – dviejų vyriausybę sudarančių partijų kivirčas. Įdomu tai, kad abiejų partijų lyderiai buvo tapę vicepremjerais, o Italijos premjeru buvo paskirta neutrali figūra. Dabar pastaroji ima rodyti rimtesnius politinius raumenis ir vicepremjerams tvirtina, kad vyriausybės likimą spręs jis.

Kiek vėliau kelkimės į Pietų Korėją: čia intensyvėja Tokijo ir Seulo prekybinis ginčas. Priemonių imasi ne tik šalių vyriausybės, bet ir eiliniai piliečiai. Plačiau situaciją komentuoja Pietų Korėjos vietinėje televizijoje dirbanti Agnė Latinytė.

Atgal į Lietuvą. Šeimos kortelių jau paprašė 6 tūkst. žmonių, pirmąsias korteles šeimos gaus jau visai netrukus. Kiek kortelė garantuoja nuolaidų ir kas ją gali gauti, domėjosi LRT TELEVIZIJOS reporterė Ugnė Korsakovaitė. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės Rasos Žemaitės, ministerijos noras ir svajonė buvo minėtą kortelę padovanoti kaip pirmąją socialinę paslaugą, į namus ateinančią be jokio prašymo ir užklausų. Deja, duomenų apsaugos reikalavimai to padaryti neleido, tad dėl kortelės gavimo turi kreiptis pats žmogus. Dėl to norinčiųjų srautai ir greitis nėra tokie, kokių tikėjosi ministerija.

Toliau laidoje – apie vieną iš klausimų, su kuriuo susiduria žmonės, svarstantys auginti šunį, – kiek kainuoja pastarojo auginimas? Rasti atsakymą į šį klausimą pabandė portalo LRT.lt verslo žurnalistė Justina Ilkevičiūtė, šių gyvūnų trenerė Agnė Juozakevičiūtė, jos augintinis Frodo ir tinklaraštininkas Simonas Urbonas. Pastarasis sako, kad kilmingo šuns kaina daugiau mažiau sutampa su kraiteliu kūdikiui.

O ar žinojote, kad šiandien švenčiama Tarptautinė bendradarbystės diena: kaip ją mini Klaipėda? Tiesioginė transliacija iš uostamiečio, kur svečiuojasi LRT TELEVIZIJOS reporterė Jovita Gaižauskaitė. Komunikacijos projektų vadovė Laura Jackevičiūtė sako, kad šios šventės ištakos – Brazilija, kur ši diena pradėta minėti prieš 9 m. Dirbti kartu Klaipėdoje nėra sudėtinga – tereikia turėti asmeninį kompiuterį, o jaukia darbo vieta pasirūpins pats uostamiestis!

Nors vasara yra neatsiejama nuo atostogų, pastarosios nemažai kainuoja ne tik atostogautojams, bet ir valstybei. Kiek? LRT TELEVIZIJOS, LRT RADIJO ir portalo LRT.lt žurnalistė bei reporterė Jurgita Čeponytė sako, kad tikslias sumas įvardinti sunku, bet galima pasakyti, kad darbuotojams atostogaujant įmonėse lėtėja ir sunkėja įvairūs procesai, taip pat darbdavys yra įpareigotas mokėti nedirbantiems pavaldiniams.

Ant nosies – dar vienas vasaros savaitgalis. Kaip jį tinkamai išnaudoti? Su rekomendacijomis šeimoms į LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studiją atskubėjo turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ Turizmo produktų skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. Moters rekomendacijų sąraše – gausybė pramogų: pradedant vikingų futbolu, tęsiant apsilankymu cukraus fabrike ir baigiant kelione į alpakų parką.

Dar viena naujiena: penktadienio popietę buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas sukvietė smalsuolius į savo kiemą. Čia vyko vakarėlis, kurio metu išpakuotos pastaruoju metu pagarsėjusios dėžės. Tos pačios, kurias savo namuose atrado Agnė Zuokienė ir kurias savivaldybė išsivežė kaip savo nuosavybę, bet po to grąžino. Vienoje jų A. Zuokas sako radęs ir pačiam netikėtą dalyką, bet labai apie jį neatviravo.

Pabaigoje – jau įprastas dėmesys socialinių tinklų naujienoms, kurias apžvelgia Karolina Panto. Laidos vedėjas – Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau