Žinios. Su prezidentu susitikęs Viktoras Pranckietis teigia, kad jaučia Gitano Nausėdos pasitikėjimą

Prezidentas Gitanas Nausėda su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, aptarė, kaip galima pasiekti gerovės valstybę, Seimo rudens sesijos planus, tačiau apie parlamento vadovo galimybes toliau eiti savo pareigas esą nekalbėjo. Pasak Prezidento patarėjo Povilo Mačiulio, Prezidentas akcentavo, kad nori aktyviai bendradarbiauti su Seimu, tiek teikiant pasiūlymus, tiek diskutuojant apie įstatymus. Prezidentas, pasak jo, teigimai vertina Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio darbą. Šis sako iš pokalbio atvirumo ir šiltumo jaučiantis Gitano Nausėdos pasitikėjimą.

Laukiant valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tarybos sprendimo dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio likimo poste, beveik pusė – 48 proc. Lietuvos gyventojų norėtų, kad Pranckietis ir toliau eitų pareigas. Tai rodo liepos mėnesį naujienų agentūros ELTA užsakymu „Baltijos Tyrimų“ atlikta apklausa. Daugiausia tokio požiūrio rinkėjų – „valstiečių“ gretose.

Nuo rugsėjo pradėsiančios veikti šeimos kortelės dar nesulaukė tokio susidomėjimo kaip tikėtasi. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, kortelių paprašė 6 tūkstančiai žmonių. Ministerija skaičiuoja, kad korteles galėtų gauti apie 60 tūkstančių šeimų, tačiau jas suteikti didesnei daliai gyventojų trukdo duomenų apsaugos reikalavimai. Ministerijos teigimu, šiuo metu gauta daugiau nei 40 verslo paraiškų dėl įvairių nuolaidų kortelės savininkams, sutartys pasirašytos su šešiomis įmonėmis. Kortelės lengvata galės pasinaudoti bet kuris šeimos narys, užteks turėti Šeimos kortelę ir tapatybę įrodantį dokumentą, pavyzdžiui, moksleivio, studento ar neįgaliojo pažymėjimą.

Teisėjų taryba svarsto prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvai atleisti korupcijos byloje įtariamus 8 teisėjus. Neviešame posėdyje iš jų pasirodė tik 5: Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, Vilniaus apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas. Pastarieji su įtarimais nesutinka. Tuo metu Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atskirtą iš didelės apimties STT ikiteisminio tyrimo, pripažino Viktorą Kažį kaltu dėl prekybos poveikiu ir, atsižvelgdamas į jo prisipažinimą, skyrė 21 tūkst. 600 eurų baudą. Dėl teisėjo vardo pažeminimo ant plauko pakibo ir korupcijos byloje įtariamų Apeliacinio teismo tesėjų Konstantino Gurino bei Valdimaro Bavėjano ir Kauno administracinio teismo teisėjo Gintaro Čekanausko karjera.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į saugumo departamentą dėl rimtų abejonių sukėlusių Seimo lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės Irinos Rozovos veiksmų. Politikai reagavo į Sakartvelo parlamento atstovų informaciją dėl Rozovos dalyvavimo birželį Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje. Jos metu Rusijos Dūmos nario komunisto Sergejaus Gavrilovo kalba sukėlė didžiulius neramumus ir protestus Sakartvele. Seimo nariai klausia, ar nėra požymių, kad Kremlius šią organizaciją naudoja siekdamas sumažinti savo tarptautinę izoliaciją ir kaip platformą įgyvendinti Rusijos darbotvarkę. Rozovą į Tbilisį komandiravo Seimo valdyba.

Italijos premjeras veda virtinę derybų, kad sušvelnintų vos 14 mėnesių gyvuojančios vyriausybės krizę. Ji kilo po to, kai vidaus reikalų ministras, koalicinės partijos Lyga lyderis Mateo Salvinis pareiškė neremiantis vyriausybės ir pareikalavo išankstinių rinkimų.

Maždaug pustrečio milijono pasaulio musulmonų pradėjo hadžą, bene didžiausias religines apeigas pasaulyje, laikomas vienu iš penkių islamo stulpų. Išpažįstantieji Islamą bent kartą gyvenime turi atlikti piligriminę kelionę į Meką. Kasmetis Hadžas tampa didžiausiu metų logistiniu ir saugumo iššūkiu Saudo Arabijai, bet ir gerokai papildo jos iždą.

Šį savaitgalį Jungtinėse Valstijose prasidedantis bepiločių skraidyklių čempionatas tikisi prisivilioti milijonus naujų žiūrovų. Tam baiigiamos labai greiitos, ketvirtos kartos skraidyklės, o per lygos lenktynes bus galima pamatyti ir dirbtinio intelekto valdomus dronus.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau