Žinios. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai sunerimo dėl Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės Irinos Rozovos

Šiandien, rugpjūčio 9-ąją, vyko prezidento Gitano Nausėdos ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimas. Pagrindinis politikų susitikimo tikslas – susitarti, kaip bus siekiama gerovės valstybės modelio. Taip pat buvo aptarta praėjusi pavasario sesija, įvardyti ateinančios rudens sesijos planai. Neapsieita ir be tarptautinio konteksto. V. Pranckiečio ir G. Nausėdos susitikimo metu nebuvo kalbama apie V. Pranckiečio, kaip Seimo pirmininko, postą.

Teisėjų taryba svarsto prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą atleisti korupcijos byloje įtariamus 8 teisėjus. Neviešame posėdyje iš jų pasirodė tik 4: Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, Vilniaus apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys ir Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrikas Jaglinskis. Visi įtariami galėję už kyšius tartis dėl palankių sprendimų bylose.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai – Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas, kreipėsi į Saugumo departamentą dėl rimtų abejonių sukėlusių Seimo lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės Irinos Rozovos veiksmų. Politikai reagavo į Gruzijos parlamento atstovų informaciją dėl Rozovos dalyvavimo birželį Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje. Seimo nariai klausia, ar nėra požymių, kad Kremlius šią organizaciją naudoja siekdamas sumažinti savo tarptautinę izoliaciją ir įgyvendinti Rusijos darbotvarkę.

Italijos premjeras veda derybas, kad sušvelnintų vos keturiolika mėnesių gyvuojančios Vyriausybės krizę. Ji kilo po to, kai vidaus reikalų ministras, koalicinės partijos „Lyga“ lyderis Matteo Salvini pareiškė neremiantis Vyriausybės ir pareikalavo išankstinių rinkimų.

Maždaug du su puse pasaulio musulmonų pradėjo hadžą – kone didžiausias religines apeigas, pasaulyje laikomas vienu iš penkių islamo stulpų. Išpažįstantieji islamą bent kartą gyvenime turi atlikti piligriminę kelionę į Meką. Kasmetis hadžas tampa logistiniu ir saugumo iššūkiu Saudo Arabijai, bet ir gerokai papildo jos iždą.

Šį savaitgalį Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidedantis Bepiločių skraidyklių čempionatas tikisi prisivilioti milijonus naujų žiūrovų. Tam baigiamos labai greitos ketvirtos kartos skraidyklės, o per lygos lenktynes bus galima pamatyti ir dirbtinio intelekto valdomus dronus.

Sportas. Orai.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau