Žinios. Neeilinė Seimo sesija dėl naujų įgaliojimų Ministrų kabinetui suteikimo turėtų vykti rugpjūčio 20–22 dienomis

Teisėjų taryba šiandien svarstys prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą atleisti korupcijos byloje įtariamus 8 teisėjus. Teisėjų taryba savaitei buvo atidėjusi trijų teisėjų: Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko, Apeliacinio – Konstantino Gurino ir Valdimaro Bavėjano, atleidimo klausimą. Prezidentas yra paprašęs pritarti ir apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio ir dar keturių žemesnės instancijos teisėjų atleidimui.

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu aptarti artėjančio Vyriausybės atnaujinimo proceso ir rudens darbų. Atnaujintoje Vyriausybėje pasikeitus trims ministrams, neeilinė Seimo sesija dėl naujų įgaliojimų Ministrų kabinetui suteikimo turėtų vykti rugpjūčio 20–22 dienomis. Per šią sesiją Seimas taip pat turėtų apsispręsti dėl ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į naująją Europos Komisiją. Eilinė Seimo rudens sesija prasidės rugsėjo 10 dieną. Liepos pradžioje dėl valdančiosios daugumos sutarus keturioms partijoms Seimo pirmininko pozicija buvo perleista socialdarbiečiams, tačiau Pranckietis atsistatydinti atsisako.

Laukiant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos sprendimo dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesio bei likimo poste, beveik pusė – 48 proc. Lietuvos gyventojų norėtų, kad Pranckietis ir toliau eitų savo pareigas. Daugiausia tokio požiūrio rinkėjų yra būtent „valstiečių“ gretose, parodė liepos mėnesį vykusi, naujienų agentūros elta užsakymu atlikta apklausa, kurią atliko „Baltijos Tyrimai“. Penktadalis visų respondentų mano, kad Pranckietis turėtų pasitraukti iš Seimo vadovo pareigų, o tuo tarpu maždaug trys iš dešimties nurodė, kad jiems ši problema nerūpi ir nėra skirtumo, kas apskritai užimtų Seimo pirmininko postą. Liepos pradžioje dėl vaLdančiosios daugumos sutarus keturioms partijoms Seimo pirmininko pozicija buvo perleista socialdarbiečiams, tačiau Pranckietis atsistatydinti atsisako.

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien oficialiai skelbia kandidatus į tris laisvas vietas Seime. 27 kandidatai registruoti dar praėjusią savaitę, bet VRK interneto svetainėje jie paskelbiami penktadienį, likus 30 dienų iki rinkimų. Dėl Seimo nario mandato sostinės Žirmūnų apygardoje varžysis vienuolika, Gargždų apygardoje – dešimt kandidatų, o Pakruojį, Joniškį ir dalį Šiaulių rajono apimančioje Žiemgalos apygardoje – šeši politikai.

Šiandien Šveicarijoje, Lozanoje, baigsis pasaulio jaunimo konferencija, skirta klimato kaitai. Šiandien penktadienis, tad Lozanoje bus surengtas jau tradicija tampantis penktadieninis moksleivių streikas ir demonstracija, reikalaujant, kad vietos valdžia ir viso pasaulio vyriausybės atsižvelgtų į jaunimo norus apsaugoti jiems rūpimą planetą ir jos klimatą.

Jungtinės Valstijos ir dar penkios Europos valstybės kreipėsi į Maskvą ragindamos iš Sakartvelo išvesti savo karines pajėgas. Toks raginimas paskelbtas po vakar minėtų 11-ųjų Rusijos ir Sakartvelo karinio konflikto pradžios metinių. Po uždarų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos konsultacijų Belgijos, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų ambasadoriai paskelbė bendrą pranešimą, kuriame išreiškė paramą Sakartvelo nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, atidaryta tapytojo Audriaus Gražio paroda „Žaidimo taisyklės“ - eksponuojami darbų ciklai, sukurti per 10 metų.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau