Žinios. Šiandien rankas paspaus Nausėda ir Pranckietis – aptars Vyriausybės atnaujinimo procesą ir planuojamus rudens darbus

Šiandien prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu dėl artėjančio Vyriausybės atnaujinimo proceso ir rudens darbų. Atnaujintoje Vyriausybėje pasikeitus trims ministrams neeilinė Seimo sesijadėl naujų įgaliojimų ministrų kabinetui suteikimo turėtų vykti rugpjūčio 20-22 dienomis. Per šią sesiją Seimas taip pat turėtų apsispręsti dėl ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į naująją Europos Komisiją.

Teisėjų taryba šiandien svarstys prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą atleisti korupcijos byloje įtariamus aštuonis teisėjus. Taryba savaitei buvo atidėjusi trijų teisėjų: Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko, Apeliacinio teismo teisėjų – Konstantino Gurino ir Valdemaro Bavėjano, atleidimo klausimą. Prezidentas yra paprašęs pritarti Apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio ir dar keturių, žemesnės instancijos teisėjų atleidimui. G. Nausėda įtariamus teisėjus nori atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo.

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien oficialiai skelbia kandidatus į tris laisvas vietas Seime: 27 kandidatai registruoti dar praėjusią savaitę, bet VRK svetainėje jie paskelbiami likus 30 dienų iki rinkimų.

Jungtinės Amerikos Valstijos ir dar penkios Europos valstybės kreipėsi į Maskvą, ragindamos iš Sakartvelo išvesti savo karines pajėgas. Toks raginimas paskelbtas po vakar minėtų 11-ųjų Rusijos ir Sakartvelo karinio konflikto pradžios metinių. Diplomatai darsyk paragino Maskvą įgyvendinti susitarimus, pasiektus 2008-ųjų rugpjūčio 12-ąją ir rugsėjo 8-ąją, kuriose numatyti įsipareigojimai užtikrinti ginkluotųjų pajėgų pasitraukimą į pozicijas, užimtas prieš prasidedant kariniams veiksmams.

Šį savaitgalį Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidedantis Bepiločių skraidyklių čempionatas tikisi prisivilioti milijonus naujų žiūrovų. Tam baigiamos labai greitos ketvirtos kartos skraidyklės, o per lygos lenktynes bus galima pamatyti ir dirbtinio intelekto valdomus dronus.

Sportas. Orai.