Žinios. Teisėjų tarybos dienotvarkėje – svarstyti Nausėdos siūlymą atleisti korupcija įtariamus teisėjus

Teisėjų taryba šiandien svarstys prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą atleisti korupcijos byloje įtariamus aštuonis teisėjus. Taryba savaitei buvo atidėjusi trijų teisėjų: Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko, Apeliacinio teismo teisėjų – Konstantino Gurino ir Valdemaro Bavėjano, atleidimo klausimą. Prezidentas yra paprašęs pritarti Apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio ir dar keturių, žemesnės instancijos teisėjų atleidimui. G. Nausėda įtariamus teisėjus nori atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo.

Šiandien prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu dėl artėjančio Vyriausybės atnaujinimo proceso ir rudens darbų. Atnaujintoje Vyriausybėje pasikeitus trims ministrams neeilinė Seimo sesija dėl naujų įgaliojimų ministrų kabinetui suteikimo turėtų vykti rugpjūčio 20-22 dienomis. Per šią sesiją Seimas taip pat turėtų apsispręsti dėl ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į naująją Europos Komisiją.

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien oficialiai skelbia kandidatus į tris laisvas vietas Seime: 27 kandidatai registruoti dar praėjusią savaitę, bet VRK svetainėje jie paskelbiami likus 30 dienų iki rinkimų.

Šiandien Šveicarijoje, Lozanoje, baigsis Pasaulio jaunimo konferencija, skirta klimato kaitai. Šiandien, kaip įprasta penktadieniais, bus rengiamas moksleivių streikas, kurio metu bus reikalaujama, kad vietos valdžia ir viso pasaulio Vyriausybės atsižvelgtų į jaunimo norus apsaugoti jiems rūpimą planetą ir jos klimatą.

Šiandien sukanka 20 metų, kai 1999-ųjų vasarą tuometis Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas paskyrė užsienyje mažai kam žinomą buvsį kagėbistą Vladimirą Putiną ministru pirmininku. Taip prasidėjo jau du dešimtmečius trunkantis V. Putino valdymas, tačiau, remiantis Konstitucija, šio vadovo lyderiavimas turėtų baigtis 2024-aisiais.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau