Panorama. Lietus „nuplovė“ Lietuvą, tačiau visur skirtingai: Raseiniuose tik palynojo, o Kėdainiuose kvadratiniam metrui atiteko net 4 kibirai

Daliai Žiežmarių gyventojų sukilus prieš čia planuojamus namus psichinę negalią turintiems žmonėms, Kaišiadoryse apsilankė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė. Susitikusi su Žiežmarių bendruomenės atstovais, ji supažindino, kaip veikia psichinę negalią turinčių žmonių grupinio gyvenimo namai, tikino gyventojus, kad ilgainiui panašių globos namų globotiniai tampa bendruomenės dalimi.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) rugpjūčio 8-osios nutartimi atsisakė priimti nagrinėti trijų pareiškėjų skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019-07-24 sprendimo K. Škirpos alėją pervardinti Trispalvės vardu bei daugiau kaip 0,5 milijono eurų neturtinės žalos atlyginimo valstybės naudai.

Lietus „nuplovė“ Lietuvą, tačiau visur skirtingai: Raseiniuose tik palynojo, o Kėdainiuose kvadratiniam metrui atiteko net 4 kibirai. Dėl susikaupusių balų eismas sudėtingesniu tapo kai kuriose sostinės vietose: Kirtimų, Stepono Batoro, Teodoro Narbuto ir Geležinio Vilko gatvėje po Savanorių prospekto žiedu. Pranešama, kad Vilniuje nuo sąnašų nuolat buvo valomos lietaus surinkimo grotelės. Popietę Vilniuje lietaus debesys išsisklaidė – rytinę liūtį priminė tik užsilikę skėčiai.

Naujausia apklausa rodo augantį socialdemokratų partijos reitingą. Naujienų agentūros ELTA užsakymu bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, per mėnesį smuktelėjus valdančiųjų valstiečių ir žaliųjų populiarumui, antroje vietoje atsidūrė socialdemokratai. Tai taip pat vienintelė partija, kuri vertinama labiau palankiai, nei nepalankiai. Jei Seimo rinkimai vyktų dabar, balsą už juos atiduotų beveik 13 proc. rinkėjų, už valstiečius – apie 12 proc. Pirmoje vietoje su 14 proc. – Tėvynės Sąjunga-krikščionys demokratai.

Kirgizijos policija ir saugumo pajėgos ketvirtadienį per antrą reidą suėmė buvusį prezidentą Almazbeką Atambajevą jo rezidencijoje, praneša „Dožd“. A. Atambajevo sąjungininkė Irina Karamuškina agentūrai AFP sakė, kad eksprezidento rezidenciją Koi Tašo gyvenvietėje netoli sostinės Biškeko dalyvauja apie tūkstantis teisėsaugos pareigūnų, o daugiau kaip tūkstantis A. Atambajevo šalininkų priešinasi, mėgindami jų neįleisti.

Iš posto traukiasi Lenkijos parlamento žemųjų rūmų pirmininkas, Jaroslavo Kaczynskio partijos narys Marekas Kuchcinskis. Tokį sprendimą Seimo maršalka priėmė opozicijai pateikus dokumentus, kad vyriausybės lėktuvais M. Kuchcinskis naudojosi ir asmeninėms kelionėms.

Iš Indijos Kašmyro regiono autonomija buvo atimta siekiant išvaduoti jį nuo Pakistano skatinto „terorizmo ir separatizmo“, ketvirtadienį pareiškė premjeras Narendra Modi. Pirmą kartą komentuodamas konstitucinės nuostatos dėl Kašmyro panaikinimą regioną uždarius kariškiams, N. Modi tvirtino, kad jo vyriausybė priėmė „istorinį sprendimą“.

Vilniuje, Boriso Nemcovo skvere, priešais Rusijos ambasadą surengtas mitingas, prisimenant 2008 metais Rusijos įvykdytą Sakartvelo teritorijų aneksiją. Mitingo organizatoriai, jaunųjų konservatorių lyga teigė, kad tokiu būdu siekiama dar kartą atkreiptį dėmesį į vienuolika metų besitęsiantį konfliktą, kuris geriausiai parodo agresyvią Rusijos politiką kaimynių atžvilgiu:
žemių aneksiją, agresiją prieš civilius, ekonominį embargą, logistines blokadas.

Lietuvoje per kelerius metus atnaujinta keli tūkstančiai daugiabučių, tačiau kai kur renovacijos darbai stringa. Štai vienas Ukmergės daugiabutis pradėtas tvarkyti prieš metus, bet jau kelis mėnesius statybininkai jame nesirodo. Be balkonų palikti gyventojai piktinasi ir baiminasi dėl saugumo.

Signatarų namuose Vilniuje nuo šiol bus galima išvysti ir prezidentui Antanui Smetonai priklausiusią auksinę plunksną. Ją vardo dienos proga prieš 86 m. A. Smetonai padovanojo Ukmergės inteligentai. Kauno juvelyro Chankelio Aranovičiaus dirbinyje yra išgraviruotas tekstas, kad šita dovana skirta plunksnos darbininkui.

Augalinės kilmės dieta gali padėti kovoti su klimato kaita, skelbiama Jungtinių Tautų ataskaitoje, kurią parengė 107 pasaulio mokslininkai. Jie sako, kad aukštas mėsos ir pieno produktų suvartojimas Vakarų šalyse kursto pasaulinį atšilimą. Ir nors mokslininkai nesako, kad visi turėtų tapti vegetarais ar veganais, jie pabrėžia, kad mėsos suvalgoma per daug. Taip žmonių pasaulyje išmaitinama mažiau, o žemės išnaudojama daugiau.

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, atidaryta tapytojo Audriaus Gražio paroda „Žaidimo taisyklės“.

Tęsiasi pažintis su naujais UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinio registro dokumentais, kuriems liudijimai bus įteikti netrukus – rugsėjo mėnesį. Šįkart – su Vrublevskių bibliotekoje saugomu, vieninteliu pasaulyje pilnai išlikusiu leidiniu „Amžinosios šlovės kapitolijus“, pagiriamuoju raštu, skirtu Ukrainos istorinei asmenybei Ivanui Mazepai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau