Žinios. Lietuvos žydų bendruomenė pranešė, kad nuo šiandien vėl atidaryta jų būstinė ir sinagoga

Daliai Žiežmarių gyventojų sukilus prieš čia planuojamus namus psichinę negalią turintiems žmonėms, Kaišiadoryse apsilankė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė. Susitikusi su Žiežmarių bendruomenės atstovais, ji supažindino, kaip veikia psichinę negalią turinčių žmonių grupinio gyvenimo namai, tikino gyventojus, kad ilgainiui panašių globos namų globotiniai tampa bendruomenės dalimi.

Lietuvos žydų bendruomenė pranešė, kad nuo šiandien vėl atidaryta jų būstinė ir sinagoga. Uždarytos jos buvo nuo antradienio, žydų bendruomenei pranešus apie gaunamus grasinimus. Įtampa visuomenėje kilo Vilniaus valdžiai nusprendus atsisakyti dėl sąsajų su antisemitizmu nevienareikšmiškai vertinamų Kazio Škirpos ir Jono Noreikos generolo Vėtros atminimo įamžinimo.

Nuo ryto dalį Lietuvos, ypač pietinius ir rytinius rajonus plovė smarkios liūtys. Dėl susikaupusių balų eismas sudėtingesniu tapo kai kuriose sostinės vietose: Kirtimų, Stepono Batoro, Teodoro Narbuto ir Geležinio Vilko gatvėje po Savanorių prospekto žiedu. Pranešama, kad Vilniuje nuo sąnašų nuolat valomos lietaus surinkimo grotelės. Prognozuojama, kad kai kur vos per kelias valandas gali iškristi beveik pusė mėnesio kritulių normos.

Naujausia apklausa rodo augantį socialdemokratų partijos reitingą. Naujienų agentūros ELTA užsakymu bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, per mėnesį smuktelėjus valdančiųjų valstiečių ir žaliųjų populiarumui, antroje vietoje atsidūrė socialdemokratai. Tai taip pat vienintelė partija, kuri vertinama labiau palankiai, nei nepalankiai. Jei Seimo rinkimai vyktų dabar, balsą už juos atiduotų beveik 13 proc. rinkėjų, už valstiečius – apie 12 proc. Pirmoje vietoje su 14 proc. – Tėvynės Sąjunga-krikščionys demokratai.

Iš posto traukiasi Lenkijos parlamento žemųjų rūmų pirmininkas, Jaroslavo Kaczynskio partijos narys Marekas Kuchcinskis. Tokį sprendimą Seimo maršalka priėmė opozicijai pateikus dokumentus, kad vyriausybės lėktuvais M. Kuchcinskis naudojosi ir asmeninėms kelionėms.

Kirgizstanas atsidūrė ties politinės krizės riba. Šalies specialiosioms pajėgoms nepavyko suimti korupcija kaltinamo buvusio prezidento Almazbeko Atambajevo. Jį apgynė rėmėjai. Per nesėkmingą A. Atambajevo suėmimo operaciją nušautas vienas pareigūnas, dar dešimtys žmonių sužeista.

Signatarų namuose Vilniuje nuo šiol bus galima išvysti ir prezidentui Antanui Smetonai priklausiusią auksinę plunksną. Ją vardo dienos proga prieš 86 m. A. Smetonai padovanojo Ukmergės inteligentai. Kauno juvelyro Chankelio Aranovičiaus dirbinyje yra išgraviruotas tekstas, kad šita dovana skirta plunksnos darbininkui.

Sportas. Įspūdingą sportinę fomą ir toliau demonstruoja Danas Rapšys. Inos Paipalienės auklėtinis Kinijoje prasidėjusiame antrajame pasaulio taurės etape laimėjo 400 m laisvuoju stiliumi rungties finalą ir pagerino savo paties prieš savaitę pirmajame taurės etape Japonijoje pasiektą pasaulio taurės rekordą. Šįkart 24-erių panevėžietis įveikė distanciją per 3 min. 43,91 sek., tai yra plaukė 1,66 sek. greičiau nei rugpjūčio 2 d. Iki pernai gegužę pasiekto Lietuvos rekordo, kuris taip pat priklauso Danui Rapšiui, pritrūko vos 0,55 sek. Kinijoje panevėžietis dar varžysisi 200 ir 100 m laisvuoju stiliumi rungtyse, bet 100 m plauks nugara.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasirengimą naujajam sezonui pradės rugpjūčio 22 d., vėliau žais draugiškas rungtynes Estijoje bei Turkijoje.

Lietuvos paralimpinis komitetas pasiryžo ieškoti ir padėti atsiskleisti naujiems sporto talentams. Su šūkiu „Įveik save“ šiandien buvo pristatytas naujasis judėjimas „Parateam Lietuva“, kurio pagrindinis tikslas – žmonių, turinčių negalią, integracija į visuomenę per sportą.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.