Vasaros popietė. Pro objektyvą: laidoje – Lietuvos veidą dokumentavęs Tadas Kazakevičius ir koncertus „šaudantis“ Rytis Šeškaitis

Vasaros popietė

2019.08.08 14:05

Vasaros popietė. Pro objektyvą: laidoje – Lietuvos veidą dokumentavęs Tadas Kazakevičius ir koncertus „šaudantis“ Rytis Šeškaitis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šįkart „Vasaros popietė“ leidžiasi į klajones po sustingusias akimirkas, kuriose klesti istorijos. „Pasaulis pro objektyvą“ – taip vadinasi tema, kurioje susigaudyti mums padeda Tadas Kazakevičius – dokumentikos, serijinės dokumentikos ir portretų fotografas. Jis su savo juostiniu aparatu aplink Lietuvą apkeliavo 7000 kilometrų ir ko gero dvigubai tiek padarė kadrų, surengė skirtingas dokumentikų serijas ir jas paliko prieinamas visuomenei.

Antrasis pašnekovas – žmogus, kurio sąskaitoje didžiausių Lietuvos muzikos scenos žvaigždžių koncertai, Indijoje užfiksuotos vestuvės, Dakaro ralis ir dar daug skirtingų įvairių įvykių, kurie nugulė į atminties korteles, – Rytis Šeškaitis. Įveskite jo vardą ir pavardę į interneto paieškos langelį ir suprasite, kad retas muzikinis renginys yra praleistas jo akies. Tai žmogus, kuris iš kiekvieno koncerto stengiasi parsivežti nuotrauką, atspindinčią koncerto emociją. Kadruose R. Šeškaitis fiksuoja žmones, jų akis, šypsenas, nes tai yra ta „chemija“.

O apie tai, kur ta „chemija“ gali rastis Lietuvoje ir užsienyje, pasakoja Tomas Ivanauskas – menotyrininkas ir naujasis kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje. Kalbamės, kur pamatyti įspūdingiausius kadrus, ekspozicijas ir kokie darbai jo laukia minėtose valstybėse. Panašu – Lietuvos fotografų laukia šviesi ateitis – tokia pati ir dar geresnė nei praeitis. Ved. Tomas Lukaševičius ir Inga Ramoškaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Daug muzikos ir pokalbiaisu įdomiais pašnekovais kelionių, laisvalaikio temoms, vertingų renginių apžvalgos.

Kiti laidos epizodai

Vasaros popietė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.