Žinios. Skundas dėl Kazio Škirpos alėjos pervadinimo – atmestas: pareiškėjai neturi įgaliojimo ginti viešąjį interesą

Naujausia apklausa rodo augantį socialdemokratų partijos reitingą. Naujienų agentūros ELTA užsakymu bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, per mėnesį smuktelėjus valdančiųjų valstiečių ir žaliųjų populiarumui, antroje vietoje atsidūrė socialdemokratai. Tai taip pat vienintelė partija, kuri vertinama labiau palankiai, nei nepalankiai. Jei Seimo rinkimai vyktų dabar, balsą už juos atiduotų beveik 13 proc. rinkėjų, už valstiečius – apie 12 proc. Pirmoje vietoje su 14 proc. – Tėvynės Sąjunga-krikščionys demokratai.

Daliai Žiežmarių gyventojų sukilus prieš čia planuojamus namus psichinę negalią turintiems žmonėms, Kaišiadoryse apsilankė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė. Susitikusi su Žiežmarių bendruomenės atstovais, ji supažindino, kaip veikia psichinę negalią turinčių žmonių grupinio gyvenimo namai, tikino gyventojus, kad ilgainiui panašių globos namų globotiniai tampa bendruomenės dalimi.

Nuo ryto dalį Lietuvos, ypač pietinius ir rytinius rajonus plovė smarkios liūtys. Dėl susikaupusių balų eismas sudėtingesniu tapo kai kuriose sostinės vietose: Kirtimų, Stepono Batoro, Teodoro Narbuto ir Geležinio Vilko gatvėje po Savanorių prospekto žiedu. Pranešama, kad Vilniuje nuo sąnašų nuolat valomos lietaus surinkimo grotelės. Prognozuojama, kad kai kur vos per kelias valandas gali iškristi beveik pusė mėnesio kritulių normos.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nepriėmė nagrinėti skundo dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo Kazio Škirpos alėją pervardinti Trispalvės vardu. Trys į teismą kreipęsi asmenys prašė ne tik panaikinti šį miesto sprendimą, bet ir priteisti daugiau kaip pusės milijono eurų neturtinę žalą valstybės naudai. Administracinis teismas skundo nagrinėti nepriėmė, nes pareiškėjai neturi įgaliojimo ginti viešąjį interesą.

Iš posto traukiasi Lenkijos parlamento žemųjų rūmų pirmininkas, Jaroslavo Kaczynskio partijos narys Marekas Kuchcinskis. Tokį sprendimą Seimo maršalka priėmė opozicijai pateikus dokumentus, kad vyriausybės lėktuvais M. Kuchcinskis naudojosi ir asmeninėms kelionėms.

Kirgizstanas atsidūrė ties politinės krizės riba. Šalies specialiosioms pajėgoms nepavyko suimti korupcija kaltinamo buvusio prezidento Almazbeko Atambajevo. Jį apgynė rėmėjai. Per nesėkmingą A. Atambajevo suėmimo operaciją nušautas vienas pareigūnas, dar dešimtys žmonių sužeista.

Santykiai tarp dviejų branduolinių kaimynių – Indijos ir Pakistano – toliau blogėja. Indija pareiškė, kad Kašmyro autonomijos panaikinimas – Indijos „vidaus reikalas“ ir įspėjo Pakistaną nesikišti. Pakistanas Indijos kontroliuojamą Kašmyro dalį laiko sava, todėl vakar paskelbė nustatantis žemesnį diplomatinių santykių su Indija lygį ir paragino į konfliktą įsikišti tarptautinę bendruomenę.

Vilniuje, Boriso Nemcovo skvere priešais Rusijos ambasadą surengtas mitingas, prisimenant 2008-aisiais Rusijos įvykdytą Sakartvelo teritorijų aneksiją. Mitingo organizatoriai, jaunųjų konservatorių lyga, teigė, kad tokiu būdu siekiama dar kartą atkreiptį dėmesį į 11 m. besitęsiantį konfliktą, kuris geriausiai parodo agresyvią Rusijos politiką kaimynių atžvilgiu: žemių aneksiją, agresiją prieš civilius, ekonominį embargą, logistines blokadas.

Signatarų namuose Vilniuje nuo šiol bus galima išvysti ir prezidentui Antanui Smetonai priklausiusią auksinę plunksną. Ją vardo dienos proga prieš 86 m. A. Smetonai padovanojo Ukmergės inteligentai. Kauno juvelyro Chankelio Aranovičiaus dirbinyje yra išgraviruotas tekstas, kad šita dovana skirta plunksnos darbininkui.

Sportas. Įspūdingą sportinę fomą ir toliau demonstruoja Danas Rapšys. Inos Paipalienės auklėtinis Kinijoje prasidėjusiame antrajame pasaulio taurės etape laimėjo 400 m laisvuoju stiliumi rungties finalą ir pagerino savo paties prieš savaitę pirmajame taurės etape Japonijoje pasiektą pasaulio taurės rekordą. Šįkart 24-erių panevėžietis įveikė distanciją per 3 min. 43,91 sek., tai yra plaukė 1,66 sek. greičiau nei rugpjūčio 2 d. Iki pernai gegužę pasiekto Lietuvos rekordo, kuris taip pat priklauso Danui Rapšiui, pritrūko vos 0,55 sek. Kinijoje panevėžietis dar varžysisi 200 ir 100 m laisvuoju stiliumi rungtyse, bet 100 m plauks nugara.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasirengimą naujajam sezonui pradės rugpjūčio 22 d., vėliau žais draugiškas rungtynes Estijoje bei Turkijoje.

Lietuvos paralimpinis komitetas pasiryžo ieškoti ir padėti atsiskleisti naujiems sporto talentams. Su šūkiu „Įveik save“ šiandien buvo pristatytas naujasis judėjimas „Parateam Lietuva“, kurio pagrindinis tikslas – žmonių, turinčių negalią, integracija į visuomenę per sportą.

Orai.