Žinios. Populiacija auga, klimatas vis dar pavojingai šyla: šiandien JT ekspertai pristatys itin svarbią ataskaitą apie mūsų planetą

Naujausia apklausa rodo augantį socialdemokratų partijos reitingą. Naujienų agentūros ELTA užsakymu bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, per mėnesį smuktelėjus valdančiųjų „valstiečių“ populiarumui, antroje vietoje atsidūrė socialdemokratai.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė šiandien lankysis Žiežmariuose, kur su vietos valdžia ir bendruomene tarsis, kaip sumažinti įtampą, atsiradusią dėl gyventojų pasipriešinimo mieste statyti namus protinę negalią turintiems žmonėms. Šis ir kitas panašus atvejis Biržuose, kur vietos bendruomenė blokavo planus pastatyti namus aštuoniems be tėvų globos likusiems mažamečiams, šiomis dienomis sulaukė didelio visuomenės dėmesio ir pasipiktinimo. Ministras Linas Kukuraitis vakar viešai paskelbtame laiške teigė, kad pasipriešinimas negali būti vertinamas kaip kliūtis neįgaliųjų ar vaikų bendruomeniniams globos namams kurti suplanuotose vietose.

Minimos 11-osios Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metinės. Naktį iš rugpjūčio 7-osios į 8-ąją prasidėjęs ir vos kelias dienas trukęs karinis konfliktas nusinešė per 800 gyvybių, šimtams tūkstančių žmonių teko palikti namus.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas aplankė miestus, kur savaitgalį surengtos dvejos masinės šaudynės, iš viso nusinešusios 31 žmogaus gyvybę.

Po kelias dienas trukusių intensyvių derybų Ženevoje daugiau kaip 100 svarbiausių Jungtinių Tautų klimato ekspertų šiandien pateiks ataskaitą apie tai, kaip naudojamos mūsų planetos žemės. Turint omenyje, kad jau greitai žmonių skaičius pasieks 10 mlrd., o klimatas toliau pavojingai šyla, tai turėtų būti viena rimčiausių mokslinių programų, skirtų pasaulio vyriausybėms.

Orai.