Žinios. Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metinės bus paminėtos ir Vilniuje

Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūra į eurokomisarus Seime turėtų sulaukti absoliutaus palaikymo. Jis teigė koalicijos balsais neabejojantis, tačiau esą dėl opozicijos garantuoti negalintis, nors nematantis, kas gali būti prieš V. Sinkevičių, jei jis įtiko ir naujajai Europos Komisijos pirmininkei. Seimo opozicinių frakcijų atstovai kandidatą vertina palankiai, tačiau vieningos nuomonės, ar kandidatūrą palaikys, neturi.

Minimos 11-osios Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metinės. Naktį iš rugpjūčio 7-osios į 8-ąją prasidėjęs ir vos kelias dienas trukęs karinis konfliktas nusinešė per 800 gyvybių, šimtams tūkstančių žmonių teko palikti namus. Pagal 2008 m. rugpjūčio 12 d. susitarimą karinės pajėgos turėjo būti atitrauktos į pozicijas prieš karinių veiksmų pradžią, tačiau Rusija šio susitarimo nesilaiko ir iš prieš konfliktą Sakartvelo kontroliuotų Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų nepasitraukė. Rusija tiesiogiai ir per okupuotų teritorijų „valdžios“ struktūras toliau kelia įtampą šiuose regionuose, riboja ir pažeidžia žmogaus teises. Sakartvelas Abchaziją ir Pietų Osetiją laiko integralia savo valstybės dalimi, šią poziciją palaiko Europos Sąjunga bei Jungtinės Amerikos Valstijos. Minint karo metines, šiandien Vilniuje, Boriso Nemcovo skvere, prie Rusijos ambasados, rengiamas mitingas, siekiant priminti, kad šis karas tebevyksta.

Teismas šiandien toliau nagrinės bylą dėl „Zero live show“ reklamos Turgelių bažnyčioje. Šiandien ketinama apklausti liudininkus – tuo metu maldos namuose buvusius žmones. Į posėdį vėl kviečiami ir kaltinamieji aktoriai Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis, Ainis Storpirštis ir režisierius Emilis Vėlyvis. Jie kaltinami sąmoningu apeigų bažnyčioje sutrikdymu pernai rugpjūtį per Žolinę. Tuomet į Turgelių bažnyčią užėję 3 dvasininkais persirengę aktoriai lenkų kalba pasakojo apie vyksiantį renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalino netikras suktines. Jie savo kaltės nepripažįsta, režisierius sako, kad pamaldos sutrikdytos nebuvo, o šia akcija esą norėta atkreipti dėmesį į dvasininkiijos problemas. Už trukdymą atlikti religines apeigas ar iškilmes gali būti baudžiama viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu ar areštu.

Po kelias dienas trukusių intensyvių derybų Ženevoje daugiau kaip 100 svarbiausių Jungtinių Tautų klimato ekspertų šiandien pateiks ataskaitą apie tai, kaip naudojamos mūsų planetos žemės. Turint omenyje, kad jau greitai žmonių skaičius pasieks 10 mlrd., o klimatas toliau pavojingai šyla, tai turėtų būti viena rimčiausių mokslinių programų, skirtų pasaulio vyriausybėms.

Orai.