Žinios. Ramūnas Karbauskis neabejoja Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į eurokomisarus palaikymu Seime

Naujausia apklausa rodo augantį socialdemokratų partijos reitingą. Naujienų agentūros ELTA užsakymu bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, per mėnesį smuktelėjus valdančiųjų valstiečių ir žaliųjų populiarumui, antroje vietoje atsidūrė socialdemokratai. Tai taip pat vienintelė partija, kuri vertinama labiau palankiai, nei nepalankiai. Jei Seimo rinkimai vyktų dabar, balsą už juos atiduotų beveik 13 proc. rinkėjų, už valstiečius – apie 12 proc. Pirmoje vietoje su 14 proc. – Tėvynės Sąjunga-krikščionys demokratai.

Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūra į eurokomisarus Seime turėtų sulaukti absoliutaus palaikymo. Jis teigė koalicijos balsais neabejojantis, tačiau esą dėl opozicijos garantuoti negalintis, nors nematantis, kas gali būti prieš V. Sinkevičių, jei jis įtiko ir naujajai Europos Komisijos pirmininkei. Seimo opozicinių frakcijų atstovai kandidatą vertina palankiai, tačiau vieningos nuomonės, ar kandidatūrą palaikys, neturi.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė šiandien lankysis Žiežmariuose, kur su vietos valdžia ir bendruomene tarsis, kaip sumažinti įtampą, atsiradusią dėl gyventojų pasipriešinimo mieste statyti namus protinę negalią turintiems žmonėms. Šis ir kitas panašus atvejis Biržuose, kur vietos bendruomenė blokavo planus pastatyti namus aštuoniems be tėvų globos likusiems mažamečiams, šiomis dienomis sulaukė didelio visuomenės dėmesio ir pasipiktinimo.

Venesuelos vyriausybė atsisako dalyvauti derybose su opozicija. Naujausias Norvegijos tarpininkaujamų pokalbių ratas buvo planuojamas Karibuose esančioje Barbadoso saloje. Tačiau prezidento Nicola Maduro atstovai patvirtino, kad šiandien ir rytoj turėjusiose vykti derybose nepasirodys, taip protestuodami prieš Venesuelai įvestas naujas Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijas. Jomis Vašingtonas siekia didinti spaudimą Madurui pasitraukti iš valdžios.

Norint padėti nuo didžiausios pasaulyje branduolinės katastrofos nukentėjusiems žmonėms, nebūtina užsiimti milžiniškais projektais. Tai akivaizdžiai įrodė Vokietijos savanoriai, kiekvieną vasarą važiuojantys statyti namų baltarusiams, perkeltiems iš labiausiai radiacija užkrėstų zonų po Černobylio katastrofos.

Orai.

Sportas. Marijampolės „Sūduva“ pradeda UEFA Europos lygos atrankos trečiąjį ratą – Tel Avive žais su „Maccabi“. Olandijoje prasidėjo dviračių plento Europos čempionatas. Monrealio „Masters“ teniso turnyre kovas pradėjo favoritai.