Žinios. Klaipėdos jūrų uosto ieškinys prieš Eugenijų Gentvilą – atmestas

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė šiandien lankysis Žiežmariuose, kur su vietos valdžia ir bendruomene tarsis, kaip sumažinti įtampą, atsiradusią dėl gyventojų pasipriešinimo mieste statyti namus protinę negalią turintiems žmonėms. Šis ir kitas panašus atvejis Biržuose, kur vietos bendruomenė blokavo planus pastatyti namus aštuoniems be tėvų globos likusiems mažamečiams, šiomis dienomis sulaukė didelio visuomenės dėmesio ir pasipiktinimo.

Teismas atmetė 2 mln. eurų vertės Klaipėdos jūrų uosto ieškinį prieš buvusį uosto vadovą, Liberalų sąjūdžio lyderį Eugenijų Gentvilą. Vilniaus apygardos teismas taip pat nusprendė, kad uosto direkcija turi kompensuoti E. Gentvilo patirtas bylinėjimosi išlaidas. Kompensacija sudaro 18 tūkst. eurų. Ieškinį inicijavo iki šių metų kovo uosto vadovu buvęs Arvydas Vaitkus dėl esą, vadovaujant E. Gentvilui, netinkamai vykdytų rangos sutarčių ir tokiu būdu įmonei padarytos žalos. E. Gentvilas ieškinį pavadino avantiūra.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas aplankė miestus, kur savaitgalį surengtos dvejos masinės šaudynės, iš viso nusinešusios 31 žmogaus gyvybę.

Po kelias dienas trukusių intensyvių derybų Ženevoje daugiau kaip 100 svarbiausių Jungtinių Tautų klimato ekspertų šiandien pateiks ataskaitą apie tai, kaip naudojamos mūsų planetos žemės. Turint omenyje, kad jau greitai žmonių skaičius pasieks 10 mlrd., o klimatas toliau pavojingai šyla, tai turėtų būti viena rimčiausių mokslinių programų, skirtų pasaulio vyriausybėms.

Orai.