Panorama. Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į eurokomisarus laimina ir Prezidentas, ir Vyriausybė, bet piktinasi opozicija

Prieš valandą Vilniuje baigėsi mitingas, kuriame keli šimtai žmonių ragino sostinės merą Remigijų Šimašių grąžinti istorikų prieštaringai vertinamo Kazio Škirpos ir Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo įamžinimo ženklus. Mitinguotojai laikė plakatus, smerkiančius ir žydų bendruomenę.

Lietuva turi atnaujintą ministrų kabinetą. Premjeras Saulius Skvernelis, likus dienai iki termino, kai turi būti patvirtinta Vyriausybė, prezidentui Gitanui Nausėdai oficialiai pateikė kandidatų į ministrus pavardes. Naujojoje Vyriausybėje – 3 naujos pavardės: Andrius Palionis, Rita Tamašunienė ir Jaroslavas Narkevičius. Prezidentas iškart pasirašė dekretą dėl visų ministrų skyrimo.

Iš Briuselio į prezidentūrą. Su paskirtąja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen susitikęs laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius gavo ir prezidento, ir Vyriausybės palaiminimą. Gitanas Nausėda sako, jog beliko balsavimas Seime, o ten labai prieštaraujančių V. Sinkevičiaus kandidatūrai nėra. Tiesa, opozicija piktinasi, jog dėl minėtosios kandidatūros tartasi nebuvo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau kitąmet planuoja įvesti visiems statybų specialistams privalomą statybininko kortelę. Tokią valdžios iniciatyvą Statybininkų asociacijos vadovas vadina lėšų švaistymu. Ekspertės teigimu, nelegaliai dirbantieji savo įpročių nekeis ir toliau, o sąžiningiems darbuotojams didės administracinė našta.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas šiandien lankysis Ohajuje ir Teksase, kur savaitgalį per masines šaudynes nužudytas 31 žmogus. D. Trumpas žada suburti amerikiečius, tačiau jo užuojautos nori ne visi gedintieji. Protestuojantys prieš prezidento viešnagę pabrėžia jo kurstomą neapykantą ir nenorą griežčiau kontroliuoti ginklų įsigijimo.

Pakistanas skelbia išsiųsiantis Indijos pasiuntinį ir su ilgamete priešininke stabdysiantis prekybą. Tokį sprendimą Pakistanas priėmė po to, kai Indija panaikino septynis dešimtmečius galiojusį Kašmyro autonomijos statusą. Naujasis Delis atkerta, kad sprendimas atšaukti statusą – Indijos vidaus reikalas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad apie padėtį šalies rytuose telefonu kalbėjosi su Vladimiru Putinu. Antrasis lyderių skambutis, apie kurį skelbia viešai, įvyko po to, kai vakar, sprogus granatai žuvo keturi ukrainiečių kariai. Zelenskis tikina paraginęs Putiną pasinaudoti savo įtaka, kad žudymai Rytų Ukrainoje liautųsi. Daugiau detalių apie pokalbį Ukrainos vadovas sako atskleisiąs vėliau, bet, pasak Zelenskio, karių žūtys nepadės siekti taikos, o Normandijos formato derybos dabar per vangios.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir jos sūnus pažeidė įstatymus bei supainiojo interesus, kai miesto taryboje balsavo dėl Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinių planų keitimo. Komisija išnagrinėjo LRT tyrimų atskleistą informaciją, kad nenusišalinę nuo balsavimo Matijošaičiai pritarė pakeisti draustinių apsaugos zonas ir koreguoti statybos taisykles.

Daugiau nei 9 tūkstančiai asmenų Lietuvoje yra išreiškę norą neįleisti jų į lošimo namus. Šiuo metu žmonės, norintys gydytis priklausomybę nuo azartinių žaidimų, susiduria su problema: negauna jokių ligos išmokų.

Vyriausybė nusprendė nepritarti Seime svarstomoms pataisoms, kuriomis būtų uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose, jeigu tam prieštarauja bent vienas gyventojas. Iniciatyva buvo sukėlusi plačių diskusijų, Ministrų kabinetas sprendimą priėmė trečiuoju bandymu. Vyriausybės pažymoje teigiama, kad tokio draudimo kontrolė pareikalautų neproporcingai didelių finansinių ir žmogiškųjų išteklių, įrodinėjimo procesas būtų sudėtingas ir užtruktų ilgai.

MO muziejuje – mažoji paroda „Pirmoji asmenukė“, kurioje menininkai nagrinėja esamus visuomenės įpročius.

Italijos sostinės valdžia miesto svečiams uždraudė sėdėti ant svarbiausių istorinių paminklų. Vienas tokių – žymieji laiptai, ant kurių nori nusifotografuoti turistai, tačiau juos išvaikyti skuba vietos pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau