Kultūros diena. Lytiškumo ir seksualumo klausimai kine: juos nagrinės jau rytoj prasidėsianti „Meno avilio“ stovykla

Rytoj Salų miestelio dvare Rokiškio rajone prasideda dešimtoji tarptautinė „Meno avilio“ organizuojama kino stovykla, kviečianti diskutuoti apie socialinės lyties ir seksualumo klausimus bei jų santykį su kinu.

O štai Šiauliai ne vienerius metus galvoja kokiu paminklu, rekonstruojamoje centrinėje aikštėje reikėtų įprasminti tautos laisvę. Paminklui jau išlieti pamatai, paskubomis buvo surengtas ir paminklo projekto idėjos konkursas. Tačiau dėl laiko stokos ir riboto biudžeto, norinčių jame dalyvauti sulaukta nedaug, o lūkesčių nepateisino nė viena pasiūlyta idėja.

Naujiena iš sostinės. Vilniuje naujai kuriamas Medinės miesto architektūros muziejus lankytojus kvies susipažinti su medinės architektūros paveldu, jo priežiūra, kokybišku restauravimu. Muziejų pasirinkta įkurdinti istorija alsuojančiame XIX a. pastatytame mediniame name Užupyje. Vienas pagrindinių šio muziejaus tikslų – pakviesti visuomenę prisidėti prie medinės architektūros išsaugojimo.

Pabaigoje – apie Prancūzijos ir mūsų šalies draugystę. Nors prancūzai vis dažniau atranda Lietuvą, daugeliui tai dar labai menkai pažįstama šalis. Knygą apie Lietuvos istoriją parašęs prancūzas Gilles Dutertre taip pat apie Lietuvą nedaug buvo girdėjęs, kol neužsuko čia kaip turistas. Pasak jo, tuomet Lietuva, kaip ir Latvija bei Estija, atrodžiusios labai egzotiškos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau