„Laba diena, Lietuva“. Ministrų paieškos epopėja: kokia bus naujos Vyriausybės dėlionė?

Pagrindinė dienos aktualija – tai premjero Sauliaus Skvernelio ir prezidento Gitano Nausėdos susitikimas, kurio metu ministras pirmininkas teiks naujų ministrų kandidatūras. Visą Vyriausybės formavimo procesą šįkart įvertina buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas Mindaugas Lingė, kuris teigia, jog premjero delsimas prilygo prezidento spaudimui. Pašnekovo įsitikinimu, teikiamų ministrų kandidatūroms apsvarstyti ir patvirtinti taip pat reikia laiko, kurio, panašu, prezidentui palikta nebuvo.

Baltijos kelio 30-mečio proga ruošiama milžiniška instaliacija iš senų radijo imtuvų. Menininkai Viačeslavas Mickevičius ir Ieva Makauskaitė sumanė iniciatyvą – iš Lietuvos gyventojų surinkti jau neveikiančius radijo imtuvus ir „atgaivinti“ juos rugpjūčio 23 dieną. Tokia idėja kilo prisiminus, jog radijo imtuvas buvęs pagrindinis šauklys Baltijos kelio metu, 1989-aisiais.

Kodėl tolimojoje Brazilijoje masiškai kertami Amazonės miškai? Studijoje viešintis užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius, remdamasis Brazilijos Kosminių tyrimų instituto duomenimis, teigia, kad šįmet liepos mėnesį iškirsta 278 procentais daugiau miškų nei praėjusių metų liepą. Anot pašnekovo, iškertamų miškų plotas prilygsta Liuksemburgo valstybės teritorijos plotui. Tiesa, Brazilijoje esantys Amazonės miškai nesaugomi tinkamai dėl valdžioje esančio prezidento, kuris klimato problemas linkęs vertinti skeptiškai.

Pamiršti rūpesčius ir skausmus: bičių terapija. Bitininkas Vytautas Čepas pabrėžia, jog gydomoji bičių terapijos paslauga, perimta iš Ukrainos, Lietuvoje imta taikyti visai neseniai – prieš 6-erius metus. Kaip teigia pašnekovas, bitės skleidžia tam tikras vibracijas, kurios naudingos žmogui, nes padeda atsipalaiduoti. „Tai kur kas geriau nei masažas“, – patikina bitininkas Vytautas Čepas.

Radijo imtuvų – nors vežimu vežk! Kolekcininkas Algimantas Simaška, savo kolekcijoje turintis daugiau nei tūkstantį radijo imtuvų, prisimena, kad dėl kolekcijos papildymo ne sykį teko važiuoti ir į kaimynines valstybes. Aistra rinkti radijo imtuvus trunka jau 14 metų, o pačiam seniausiam imtuvui – 90.

Apie naująjį ministrų kabinetą su Mykolo Romerio universiteto Komunikacijos instituto direktoriumi Virgiu Valentinavičiumi. Pašnekovas, vertindamas premjero Sauliaus Skvernelio ir prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferenciją bei pateiktuosius kandidatus į ministrus, teigia, jog naujieji ministrai – Andrius Palionis ir Jaroslavas Narkevičius, yra „vakar dienos“ politikai, o Rita Tamašunienė atstovauja šiuolaikiškąją politiką. Anot V. Valentinavičiaus, pasiūlyti kandidatai yra geriausia, ką gali pateikti valdančioji koalicija. Tiesa, pašnekovas pastebi ir prezidento G. Nausėdos poziciją naujosios Vyriausybės formavime – V. Valentinavičius teigia, kad šalies lyderis yra sukūręs naują, linkėjimų žanrą – mat susitikimų su ministrais metu G. Nausėda yra linkęs palinkėti ministrams atitinkamų dalykų jų darbo srityje. Palygindamas vadovus, V. Valentinavičius sako: „Akivaizdu, jog Nausėda tik linki, o Grybauskaitė juk reikalaudavo, ir labai aiškiai.“

Artimiausių dienų orai: ką žada sinoptikai? Laidos viešnia Edita Gečaitė praneša, kad ateinančios naktys jau nebus tokios vėsios kaip pastarosios, tačiau sulauksime nemažai lietaus. Tiesa, savaitgalį numatomas lietus, panašu, bus trumpas, todėl turimų planų atšaukti nevertėtų.

Socialinių tinklų naujienos su Aiste Plaipaite.