„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Priklausomybė nuo telefono – pavojinga: kas šeštas Lietuvoje yra nukentėjęs dėl nomofobijos

Antrąją šios „Labas rytas, Lietuva“ laidos dalį pradedame, pristatydami gana įdomią statistiką – pasirodo, pasak „Spinter tyrimų“ neseniai atliktos apklausos, kas šeštas mobilųjį telefoną turintis Lietuvos gyventojas yra patyręs nelaimingų atsitikimų, susijusių su jo naudojimu. Pavyzdžiui, atsitrenkęs į medį ar praeivį, paslydęs ar žengęs neapgalvotą žingsnį – gatvėje, ne gyvenime, mat pastarąjam aspektui aptarti reikėtų visai kitokio tyrimo. Šiaip ar taip, ši gana iškalbinga statistika turėtų priversti suklusti tuos, kuriems tai jau yra nutikę, mat tai gali būti vienu iš priklausomybės nuo mobiliojo telefono požymių. Beje, šis požymis yra bene pats ryškiausias ir iškalbingiausias iš visų, kurie galėtų liūdyti apie tokią problemą – apie tai plačiau papasakos studijoje viešinti psichoterapeutė Daiva Žukauskienė.

„Stop kadro“ rubrikoje – pasakojimas apie dviejų britų lakūnų avantiūrą. Sutvarkę legendinį Antrojo pasaulinio karo lėktuvą „Silver Spitfire“ iki maksimalaus techninio tvarkingumo lygio, jie nusprendė apkeliauti juo aplink pasaulį. Įdomiausia šio pasakojimo dalis – į šią avantiūrą jie leidosi ne keturiasdešimtaisiais, o būtent šiomis dienomis.

Šokio pasaulis spalvingas ir stebinantis. Jis auga, plečiasi ir keičiasi. Galima pastebėti, kad ir Lietuvoje gausėja skirtingų, įdomių šokių stilių. Vienas tokių - šiuolaikinis šokis, kuriam neatsispiria nei vaikinai, nei merginos. Anot šokėjos Ievos Balčiūnaitės, šis stilius paremtas natūraliais judesiais ir jausena. Daugiau nei dešimtmetį šokanti mergina pasakoja, kad šiuolaikinis šokis nuo modernaus skiriasi laisvumu. Jis neturi konkrečių reikalavimų, bet apima visus kitus stilius ir labiausiai skatina asmeniinę saviraišką. Plačiau apie tai – itin nuotaikingame reportaže.

O „Ryto su muzika“ rubrikoje laidos žiūrovus pradžiugins atlikėjas Kazimieras Likša. Jo, su grupe atvykusio į „Labas rytas, Lietuva“ studiją, ne tik pasiklausysime atliekant savo dainas, bet ir pakalbinsime tam, kad sužinotumėme, kodėl pirma jo daina anglų kalba – ypatingai išskirtinis atvejis muzikanto kūryboje ir kokius kolaboracijos su Monika Linkyte vaisius savo gerbėjams Kazimieras žada pristatyti jau šį rudenį.

Rajasena van Dam ypač retą talentą turinti dailininkė: ji vienodai gerai valdo abi rankas ir vienu metu gali piešti du portretus. Be to jos piešti portretai – fotografiškai tikslūs. Pasižiūrėkite patys – reportažą apie menininkę paruošė europietiško gyvenimo būdo ir kultūros žurnalas „Euromaxx“. O vėliau laidoje – tiesioginė transliacija iš Daukanto aikštės, kur spaudos konferenciją surengė prezidentas Gitanas Nausėda. Čia jis pristatė savo pokalbio su laikinuoju ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijumi Sinkevičiumi detales ir aptarė jo kandidatūros į eurokomisaro postą perspektyvas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau