Žinios. Eglės Kručinskienės byla – vėl teisme: ji bus nagrinėjama po prokurorų apskųsto moters išteisinimo

Antradienį iš susitikimo su naujosios Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen grįžęs laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius trečiadienį pradėjo vizitu į prezidentūrą. Po susitikimo su Gitanu Nausėda paaiškėjo, kad V. Sinkevičius turėtų tapti naujuoju eurokomisaru.

Premjeras Saulius Skvernelis prezidentui G. Nausėdai pristatys atnaujintą Ministrų kabinetą. Gali būti keičiami 3 ministrai: žemės ūkio ministru taptų „socialdarbietis“ Andrius Palionis, Lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė – vidaus reikalų ministre, o jos kolega Jaroslavas Narkevičius – susisiekimo ministru. Su pastaruoju šiandien susitiks prezidentas. Keičiant daugiau nei vieną ministrą prireiks balsavimo Seime dėl naujos Vyriausybės.

Šį vakarą sostinėje prie Karaliaus Mindaugo paminklo organizuojamas mitingas prieš Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimus nukabinti atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai ir pervadinti Kazio Škirpos alėją į Trispalvės. Vakar Vilniuje buvo nukabinta dar viena – poetei Valerijai Valsiūnienei skirta atminimo lenta, Vilniaus savivaldybė taip pat toliau sieks išspręsti Petro Cvirkos paminklo klausimą. Visuomenininkai kaltina merą, kad sprendimai priimami vienpusiškai, be diskusijų. Istorikai pabrėžia, kad tokių nevienareikšmiškai vertinamų asmenybių atminimo ženklų Vilniuje – gerokai daugiau, todėl reikia bendro sutarimo, kaip su jais elgtis.

Tęsiasi pernai prasidėjusi ir didelio visuomenės bei politikų dėmesio sulaukusi istorija. Gegužę dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir skausmo sukėlimo mažamečiam sūnui Kauno apylinkės teismo išteisinta Eglė Kručinskienė prokurorams apskundus nuosprendį vėl stos prieš teismą. Byla apeliacine tvarka nus nagrinėjama Kauno apygardos teisme.

Praėjus 5 dienoms po baltųjų viršenybės ekstremisto surengtų žudynių ispanakalbiame El Paso mieste Meksikos pasienyje, ten šiandien turėtų apsilankyti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Vašingtone jis griežtai pasmerkė baltuosius rasistus, bet jo kelionė į miestą, kur dauguma gyventojų kilę iš Meksikos bei kitų Pietų Amerikos valstybių, sulaukė daug prieštaringų komentarų ir net kritikos El Paso merijos atžvilgiu. Nemažai vietos politikų kritikuoja D. Trumpą dėl jo priešiškos pozicijos imigrantų iš Meksikos atžvilgiu.

Šiaurės Korėja rengdama kibernetines atakas pavogė apie 2 mlrd. dolerių, kad galėtų finansuoti ginklavimosi programą. Nutekėjusioje konfidencialioje Jungtinių Tautų ataskaitoje skelbiama, kad Pchenjanas nusitaikė į bankus ir kriptovaliutų mainus, kad gautų grynųjų. BBC šaltiniai patvirtino, kad Jungtinės Tautos tiria 35 kibernetines atakas.

Rusijos, Kinijos, Irano ir kitų nedemokratiškų režimų karinių pajėgų atstovai šią savaitę varžosi Kaliningrado srityje surengtose varžybose. Čia Rusijos karinė vadovybė pasikvietė jūrų pėstininkus iš Kinijos, Irano bei Venesuelos.

Vienas didžiausių Japonijos pramonės koncernų NEC pademonstravo keleiviams ir kroviniams skraidinti skirtą bepilotį aparatą. Visos didžiosios pasaulio technologinės kompanijos, taip pat gausybė įvairių startuolių bando sukurti tokio itin perpektyvaus ateities transporto prototipus.

Orai.