Žinios. Ministrų kabineto formavimas – finišo tiesiojoje: prognozuojami 3 pokyčiai

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su laikinuoju ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijumi Sinkevičiumi, kuris vakar Briuselye neformaliai susitiko su paskirtąja Europos komisijos vadove Ursula fon der Lajen. Prezidentūroje dirba kolegė Aistė Valiauskaitė, kuri ir pabandė išsiaiškinti, ar prezidentas su Sinkevičiumi kalbėjo kaip su ministru, ar kaip su būsimu Lietuvos kandidatu į eurokomisarus.

Premjeras Saulius Skvernelis Prezidentui Gitanui Nausėdai pristatys atnaujintą Ministrų kabinetą. Gali būti keičiami trys ministrai – Žemės ūkio ministru taptų „socialdarbietis“ Andrius Palionis, Lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė – vidaus reikalų ministre, o jos kolega Jaroslavas Narkevičius – susisiekimo ministru. Su pastaruoju šiandien susitiks prezidentas. Keičiant daugiau nei vieną ministrą prireiks balsavimo Seime dėl naujos Vyriausybės.

Šį vakarą sostinėje prie Karaliaus Mindaugo paminklo organizuojamas mitingas prieš Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimus nukabinti atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai ir pervadinti Kazio Škirpos alėją į Trispalvės. Vakar Vilniuje buvo nukabinta dar viena – poetei Valerijai Valsiūnienei skirta atminimo lenta, Vilniaus savivaldybė taip pat toliau sieks išspręsti Petro Cvirkos paminklo klausimą. Visuomenininkai kaltina merą, kad sprendimai priimami vienpusiškai, be diskusijų. Istorikai pabrėžia, kad tokių nevienareikšmiškai vertinamų asmenybių atminimo ženklų Vilniuje – gerokai daugiau, todėl reikia bendro sutarimo, kaip su jais elgtis.

Šiandien naujasis Jungtinės karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominikas Raabas su oficialiu vizitu lankysis Vašingtone. Premjero Boriso Džonsono vadovaujama vyriausybė suinteresuota palaikyti kuo geresnius santykius su prezidento Donaldo Trumpo administracija, nes jei Johnsonui pavyks metų pabaigoje įvykdyti „Brexitą“ ir ypač „Brexitą“ be jokio formalaus susitarimo su Europos sąjunga, tam reikės kuo skubiau susitarti dėl laisvosios prekybos su Jungtinėmis Valstijomis. Kita vertus šis procesas ir Europos sąjungos atžvilgiu tikrai užims daug laiko.

Orai.