Žinios. Ministrų kabineto formavime – Lenkų rinkimų akcijos rokiruotės

Lenkų rinkimų akcija šiandien paskelbė į susisiekimo ministrus siūlanti Seimo narį Jaroslavą Narkevičių, o į vidaus reikalų ministres – parlamentarę Ritą Tamašunienę. Anksčiau svarstyta Narkevičių siūlyti į vidaus reikalų ministrus, o Susisiekimo ministerijos vadovu deleguoti buvusį viceministrą, Kelių ir oro transporto politikos grupės vadovą Vladislavą Kondratovičių. Šie du portfeliai Lenkų rinkimų akcijai atiteko pagal koalicijos sutartį, liepos pradžioje sudarytą su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Medikų forumas ir Medicinos įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir premjerą Saulių Skvernelį dėl sveikatos apsaugos ministro kandidatūros. Aurelijų Verygą Prezidentas priemė praėjusą savaitę. Nors teigiamai vertinama sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos veikla: alkoholio kontrolės politika, nuosaikus medikų atlyginimų didinimas, tačiau profsąjungos teigia pasigendančios ministro lyderystės.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis sako, kad Lietuva neieškos moters kandidatūros į Europos Komisiją, jei ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius iš susitikimo su naujosios komisijos vadove Ursula von der Leyen parsiveš žinią, jog jo kandidatūra yra tinkama. Valstiečių žaliųjų į eurokomisarus siūlomas Sinkevičius su Von der Lajen Briuselyje susitinka šiandien. Lietuva oficialiai ar nėra pasiūliusi kandidato į eurokomisarus. EK vadovė Ursula Von der Leyen laišku prezidentui Gitanui Nausėdai paragino Lietuvą pasiūlyti kandidatę moterį.

Sostinės Žvėryno rajone nukabinta atminimo lenta sovietų saugumui dirbusiai poetei Valerijai Valsiūnienei. Pasak Vilniaus miesto savivaldybės, toks sprendimas priimtas remiantis turima informacija ir istoriniais šaltiniais, kurie įrodo, kad poetė Valerija Valsiūnienė buvo sovietų valdžios suimta ir ištremta į Krasnojarsko sritį, buvo užverbuota. Ji sovietams išdavė Lietuvių tautinę tarybą, organizaciją, kurią įkūrė Jonas Noreika–Generolas Vėtra.