Žinios. Nuteista du mažamečius pražudžiusi motina: kilus gaisrui vaikai išsigelbėti negalėjo – durys buvo užrakintos, o langai grotuoti

Lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga į susisiekimo ministrus siūlo Seimo narį Jaroslavą Narkevičių, o į vidaus reikalų ministres - parlamentarę Ritą Tamašunienę. Šie du portfeliai Lenkų rinkimų akcijai atiteko pagal koalicijos sutartį, liepos pradžioje sudarytą su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Sostinės Žvėryno rajone nukabinta atminimo lenta sovietų saugumui dirbusiai poetei Valerijai Valsiūnienei. Pasak Vilniaus miesto savivaldybės, toks sprendimas priimtas remiantis turima informacija ir istoriniais šaltiniais, kurie įrodo, kad poetė Valerija Valsiūnienė buvo sovietų valdžios suimta ir ištremta į Krasnojarsko sritį, buvo užverbuota.

Nuteista du savo mažamečius vaikus pražudžiusi kaunietė. Už tai, kad be priežiūros palikti vaikai žuvo gaisre, moteriai skirta pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė. Praėjusių metų pavasarį, moteris namie be priežiūros paliko 5 metų sūnų ir 2 dukrą. Dėl netvarkingos krosnies kilo gaisras, vaikai išsigelbėti negalėjo – motina duris buvo užrakinusi, o namo langai grotuoti.

Vilniaus savivaldybė dar vakar atsiprašiusi, šiandien Jono Meko fondui grąžino praėjusią savaitę paimtus daiktus. Tačiau apie šimtą dėžių sukrautos nebe Zuokų bute, o fondo patalpose. Kaip rodo registrų centras fondas už daugiau nei 17 tūkst. eurų patalpas nuomoja iš bendrovės, kurios pagrindinis akcininkas buvęs sostinės meras Artūras Zuokas.

Mobiliojo elektroninio parašo sertifikavimo paslaugas teikiančiam Registrų centrui per dešimtmetį galėjo būti padaryta beveik pusės milijono eurų žala. Dėl jos atlyginimo ir asmenų atsakomybės bus kreiptasi į teisėsaugą.

Prezidentas Donaldas Trumpas nurodė „užšaldyti“ visą Venesuelos vyriausybės turtą Jungtinėse Valstijose ir nutraukti bet kokias transakcijas su prezidento Nikolo Maduro režimu. Apie tai pranešta prieš Limoje vyksiančią konferenciją, kurioje Vašingtono delegacija paskelbs apie „triuškinamas“ priemones prieš Karakaso režimą.

Indijos valdoma Kašmyro dalis atkirsta nuo pasaulio, neveikia telefono, interneto ryšys, suimti trys politiniai lyderiai, pasak Delio, kėlę grėsmę taikai. Praėjusio amžiaus antroje pusėje žinios iš Kašmyro nuolat atsidurdavo pirmuose laikraščių puslapiuose. Padėtis vėl paaštrėjo po to, kai Indijos vyriausybė panaikino specialųjį Kašmyro statusą. Kaip ir tikėtasi, tai sulaukė Pakistano, kuris taip pat valdo dalį Kašmyro, protestų.

Japonija mini 74-ąsias pirmojo pasaulyje atominio bombardavimo metines. Tradicinė ceremonija įvyko Taikos memorialiniame parke Hirošimoje, joje dalyvavo ministras pirmininkas Šindzo Abė, miesto gyventojai tyliai meldėsi, degė žvakutes, dėjo vainikus, pagerbdami žmones, žuvusius 1945-ųjų rugpjūčio 6-ąją, kai iš amerikiečių bombonešio ant miesto buvo numesta atominė bomba.

Teismas pradėjo nagrinėti „Zero live show“ reklamos Turgelių miestelio bažnyčioje bylą. Į teismo posėdį atvyko visi kaltinamieji aktoriai Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis, Ainis Storpirštis ir režisierius Emilis Vėlyvis. Aktoriai ir režisierius kaltinami sąmoningu apeigų bažnyčioje sutrikdymu per praėjusių metų rugpjūtį vykusią Žolinės šventę.

Lozanoje prasidėjęs jaunimo forumas skirtas kovai su klimato kaita turi parodyti, kad jaunosios švedės Gretos Thunberg pradėta moksleivių streikų kampanija už planetos ateitį ne tik nepabūgo verslo grupių bei jiems atstovaujančių politikų kritikos, bet ir bus plečiama toliau, net už Atlanto.

Orai: artimiausią naktį debesuota su pragiedruliais. Daug kur trumpai palis, vietomis galima perkūnija. Bus nuo 12–17 laipsnių šilumos. Rytoj dieną debesuota su pragiedruliais. Daug kur palis, vietomis smarkiai. Kai kur perkūnija. Oras šils iki 19–24 laipsnių.

Sportas. Ved. Marijus Žiedas.