„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Nepilnamečių darbas vasarą: alga mažesnė, bet mokesčiai kaip visiems

„Labas rytas, Lietuva“ sveikinasi antradienį, rugpjūčio 6-osios rytą.

Ekskursija: klasikinis, senasis, kultūrinis, žydiškas... Vilnius gali būti visoks. Šiandien kviečiame į dar vieną ekskursiją po sostinės senamiestį. Tik šįkart seksime protestantų pėdomis. Ar Vilnius dar gali jus nustebinti? Pasižiūrėkime.

Kalendorius: 1945 m. rugpjūčio 6 d. numesta pirmoji atominė bomba. Prieš 74 metus pirmą kartą žmonijos istorijoje karo tikslais, 8 valandą 16 minučių, Hirošmoje buvo susprogdinta atominė bomba, pavadinimu „Mažylis“. Nuo sprogimo iškart žuvo per 90 tūkst. žmonių, neilgai trukus Japonija pasidavė Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir taip baigėsi II Pasaulinis karas.

Įdomybės: viename Čilės darželių vaikai mokosi kartu su robotais. Robotas, vardu Sima, moko bendrauti, skaičiuoti, žaisti. Robotuko pagrindas – mobilusis telefonas. Pasak kūrėjų, robotuko tikslas – padėti mokytojams.

Apsisprendusiems mažinti plastikinių maišelių naudojimą ir vietoje jų rinktis aplinką tausojančius daugkartinius, siūlome keletą įvairių dydžių daugkartinių maišelių pasisiūti savo rankomis. Kaip tai padaryti išvysite reportaže.

Studijoje viešinti Užkrečiamųjų ligų ir Aids centro epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėjas Galina Zagrebnevienė informuoja apie Baltijos jūroje esančią Vibrio bakteriją ir skuba nuraminti žiūrovus – mat ši bakterija pavojinga ne kiekvienam. Pašnekovė pabrėžia, kad tai nėra naujai atrasta bakterija, o kenksminga gali būti tik tiems, kurių imuninė sistema yra silpna.

Nepilnamečių darbas vasarą: kokie pliusai, o kokie minusai? Kodėl vaikai gauna mažesnį atlyginimą, bet mokesčių moka tiek pat kaip ir visi? Kokie darbai paklausiausi ir įdomiausi patiems moksleiviams?

Prieš daugiau nei dešimtmetį mūšį su tuometiniu Pagėgių meru laimėję Jolanta ir Gintautas Petrauskai dar visai neseniai buvo priversti mieste uždaryti nuosavą restoraną. Viena iš priežasčių – didžiulis neteisybės jausmas po Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skirtos 28 eurų baudos.

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite. Ved. Ugnė Galadauskaitė.