Panorama. „Šimašiau, ar aš kitas?“ – lentelėje ant paminklo kreipimasis į Vilniaus merą (su vertimu į gestų k.)

Valdžios kova su kainomis – kaip su vėjo malūnais. Metų pradžioje Vyriausybės įvestos priemonės kol kas be rezultatų – kainos augo. Valdantieji sako, kad reikia daugiau laiko, kol pokyčiai pasiteisins. Prekybininkai tikina, kad kainas veikia pasaulinės tendencijos, o jų šalies Vyriausybė nepakeis.

Nesutarimai dėl atminimo ženklų Vilniuje nesibaigia. Šiandien paryčiais ant Vinco Kudirkos ir Petro Cvirkos paminklų užkabintos Vilniaus merui Remigijui Šimašiui adresuotos lentelės, su užrašais „Šimašiau, ar aš kitas?“ ir „Drauge Šimašiau, didžiuojuosi!“. Nuo Kudirkos paminklo lentelę nukabinę pareigūnai pradėjo tyrimą, o Vilniaus savivaldybė tokius veiksmus vadina „smulkiu chuliganizmu“.

Laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius rytoj vyksta į Briuselį, kur susitiks su paskirtąja Europos Komisijos pirmininke Ursula fon der Leyen. Oficialiai Lietuva dar nėra apsisprendusi dėl kandidato į eurokomisarus, Sinkevičiaus kandidatūrą remia valdančioji Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

Prezidentas Donaldas Trumpas po dviejų žudynių pasiūlė geriau diagnozuoti galimų užpuolikų psichinę būklę ir pažaboti smurto šlovinimą internete bei videožaidimuose. Jis taip pat ragino apriboti ginklų pasiekiamumą tiems, kas laikomi grėsme visuomenei, bet didesnei ginklų kontrolei priešinasi respublikonų partija.

Nacionalinis egzaminų centras, kasmet apibendrinantis brandos egzaminų rezultatų ir nacionalinių moksleivių pasiekimų rezultatus pripažįsta, kad atotrūkis tarp geriausių ir silpniausių Lietuvos mokyklų toliau didėja. Specialistai ragina neatidėliojant spręsti, ką daryti su prastai vaikus rengiančiomis ugdymo įstaigomis, kurių pasak jų, net trečdalis.

Teismas atsisakė pradėti nagrinėti koncerno „MG Baltic“ prašymą byloje prieš valstybę kaip atsakovą įtraukti buvusį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautą Baką. Apie tai Bakas paskelbė savo Facebooko paskyroje. Koncernas politiką kaltina išviešinus ir sąmoningai klaidingai interpretavus žvalgybos duomenis bei prisidengus viešu interesu, tenkinus asmeninius politinius interesus.

Draudikai skaičiuoja žemdirbių patirtus nuostolius. Kai kurie ūkiai, pasak draudikų neteko kone viso planuoto derliaus, jo teliko 10 procentų. Kitur padėtis geresnė, nuostoliai tesiekia 15 procentų. Draustis valdžios raginami žemdirbiai sako draudimo sistemą reiktų tobulinti. Draudikai žada pasiūlyti naujų produktą – draudimą nuo ilgalaikio lietaus, ugnies ir pavasarinių šalnų.

Sveikatos apsaugos ministerija mažina leidžiamą ribinę kvapo koncentraciją gyvenamosios aplinkos ore. Taip tikimasi pagerinti oro, kuriuo kvėpuoja Lietuvos gyventojai, kokybę. Sprendimą kritikuoja ūkininkai – esą įranga, kuri mažintų tvaiką, brangi. Gyentojų, kenčiančių nuo smarvės atstovai sako – idėja gera, bet penkerių metų pereinamasis laikotarpis – per ilgas.

Kultūros naujienos: Kariljono festivalio uždarymui - Gintaro Sodeikos kūrinys. Trečiadienį Šventųjų apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje baigsis mėnesį trukęs Vilniaus kariljono fetsivalis. Per uždarymą skambės kompozitoriaus Gintaro Sodeikos kūrinio kariljonui ir elektronikai premjera.

Minint Baltijos kelio 30-metį norintieji prisiminti Lietuvos, Latvijos ir Estijos kelią į nepriklausomybę kviečiami pasipuošti kardeliais. Būtent šios gėlės daugiausia krito iš sraigtasparnio, skridusio virš Baltijos kelio. Kardelis šiemet tampa ir Naujo LRT sezono simboliu.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau