Žinios. Sveikatos apsaugos ministerija sumažino didžiausią leidžiamą ribinę kvapo koncentraciją gyvenamosios aplinkos ore

Ministras Virginijus Sinkevičius rytoj vyks į Briuselį, kur susitiks su naująja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen. Lietuva oficialiai dar nėra apsisprendusi dėl eurokomisaro kandidatūros, o ministro patarėjas tikina, kad V. Sinkevičius į Briuselį vyks kaip laikinasis Ekonomikos ir inovacijų ministras.

Valdžios kova su kainomis – kaip su vėjo malūnais: metų pradžioje Vyriausybės įvestos priemonės kol kas be rezultatų. Valdantieji sako, kad reikia daugiau laiko, kol pokyčiai pasiteisins. Štai prekybininkai tikina, kad kainas veikia pasaulinės tendencijos ir jų šalies Vyriausybė nepakeis.

Nuo Vinco Kudirkos ir Petro Cvirkos paminklų šiandien ryte nukabintos Vilniaus merui Remigijui Šimašiui adresuotos lentelės. Tiesa, Vilniaus viešosiose vietose pasirodė ir plakatai su Jono Noreikos-Generolo Vėtros atvaizdais. R. Šimašius visuomenės kritikos sulaukė, kai prieš kelias savaites jo iniciatyva nuo Vrublevskių bibliotekos buvo nukabinta atminimo lenta, skirta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai.

Vilniaus savivaldybės administracija šiuo metu savivaldybėje esančius ir Jono Meko fondui priklausančius menininko daiktus siūlo eksponuoti Šiuolaikinio meno centre, tačiau pastarojo vadovas teigia esą apie tai girdintis pirmą kartą. Tiesa, su daiktų eksponavimu nesutinka ir buvęs Vilniaus metas Artūras Zuokas, anot kurio daiktai privalo būti grąžinti į Jono Meko fondą.

Sveikatos apsaugos ministerija sumažino didžiausią leidžiamą ribinę kvapo koncentraciją gyvenamosios aplinkos ore. Tikimasi, jog pakeitimai pagerins oro kokybę šalia pramonės perdirbimo ir kitų objektų, galinčių skleisti aštrius kvapus. Sumažintų normatyvų įgyvendinimui skirtas penkerių metų pereinamasis laikotarpis.

Po dvejų šaudynių Teksase ir Ohajuje, Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad Amerikoje nėra vietos neapykantai ir žada tuo pasirūpinti. Vakar prie baro Deitono mieste nušauti 9 žmonės, nukautas ir pats šaulys. Šis incidentas įvyko praėjus maždaug 13 valandų po šaudynių netoli sienos su Meksika esančiame El Pase, kur užpuolikui ėmus šaudyti prekybos centre žuvo 20 žmonių. Pats policijai pasidavęs įtariamasis, kaip manoma, prieš žudynes internete paskelbė manifestą, kuriame pasmerkė ispanakalbių invaziją į Teksasą.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau